“Yollarda Rakip Değil, Ortağız Sergisi” Açıldı

“Yollarda Rakip Değil, Ortağız Sergisi” Açıldı

Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ortaklığında gerçekleşen Yollarda rakip değil, ortağız trafik konulu fotoğraf sergisi sanat severler ile buluştu.

Ülkemizdeki trafik bilincini ve farkındalığı artırmak amacı ile trafik haftasında düzenlenen fotoğraf yarışması geçtiğimiz aylarda Limasol Bankası’nda düzenlenen ödül töreninde jüri üyeleri tarafından taktim edilmişti. Yarışmada dereceye giren ve sergilenme hakkı kazanan fotoğraflar ise dün akşam İsmet Vehit Güney Sergi salonunda açılan fotoğraf sergisi ile sanat severler ile buluşturuldu.

Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler açılışta yaptığı konuşmada; trafik kazalarının tüm ülkelerin mücadele ettiği en önemli sorunlardan biri olduğunu söyledi. Tek başına polisiye tedbirlerle kazaların önüne geçilemeyeceğini aktaran Kemaler; toplumun tüm kesiminin çabasıyla kazaların aza indirilebileceğini belirtirken, bu projenin trafikte dikkatli sürüşe ve yolları ortak kullanan tüm canlılara saygı duyulması konusuna dikkat çekmek için düzenlendiğinin altını çizdi. Kemaler konuşmasında ayrıca, yarışmaya katkı sağlayan juri üyelerine ve katılım gösteren tüm yarışmacılara teşekkür etti.

Sergi açılışında hazır bulunan Cumhuriyet Meclis Başkanı Sibel Siberise yaptığı konuşmada, trafikteki sorunların sadece devletin üzerine düşenleri yerine getirmesiyle değil birey-devlet işbirliğiyle çözülebileceğine dikkat çekti. Yol güvenliği tam yapılsa, devlet tarafından trafik kuralları tam uygulansa bile, bireylere düşen sorumlulukların yerine getirilmemesi halinde trafikte yine çok canlar kaybedileceğini belirten Siber,  bilinçsizlik, eğitimsizlik ve saygısızlığın trafik kazalarında önemli rol oynadığını vurguladı. Limasol Sigorta ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumunu bu önemli konuya dikkat çektikleri için tebrik eden Siber, kurdele kesimini gerçekleştirerek sergi açılışını gerçekleştirdi.

Yarışma Hakkında:
“Yollarda Rakip Değil, Ortağız” yarışmasında Jüri üyeleri, Mehmet Gökyiğit, Yıltan Taşçı, Olga Erbaş, Nuray Akosman, Özlem Kavaz Soykan ve İpek Halim oluşturmuştu.

Yarışmada ilk 3 dereceye girenler ise;
Birinci – Ayşe Kocaismail eseri: Ağaç yaşken eğilir; ikinci Başar Taşlı – eseri: Herkese yol var ve üçüncü Ebru Derviş – eseri: Keyifli Yarış.

Segileme hakkı kazananlar;
Ayşe Kocaismail –Yollar Hepimizin, Ayşe Kocaismail –Rally, Ebru Derviş – bisiklet yolu bizim, Ebru Derviş – doğada yolculuk, Ayla Atay –Yaya geçiti, Başar Taşlı –  Acele Etme Ecel Olma, Başar Taşlı – Hayal Olma, Güliz Şık – rakip değiliz, Hasan Karlıtaş –  Carsi Donusu, Hasan Karlıtaş –  Klasik yolu, Hasan Karlıtaş – Farklı yollar, Hüseyin  Çekirdek – güvensiz sürüş, Korman Kocaismail –Yarış Yollarda Değil Pistlerde Yapılır, Mehmetali Karahasan – YAVRU KÖPEK, Mehmetali Karahasan –Sürü bir, Mehmetali Karahasan – Yayaya saygı, Niyazi Nizam –  Kıbrıs Sembolüne Saygı, Niyazi Nizam – Mesleğe Saygı, Ramadan Gümüşok – Yollarda Bizde Varız, Ramadan Gümüşok- Eğitim Şart, Ramadan Gümüşok – Emeğe Saygı, Rifat Şık – disiplin, Ayla Atay – Trafik aynası 2 ve Cemil Murat  – Yollarda Kardeşlik.