Yeşil Barış Hareketi ve LSS Kurumu 3.Kısa Film Yarışması başlıyor

YEŞİL BARIŞ HAREKETİ VE LİMASOL SOSYAL SORUMLULUK KURUMU ” 3. KISA FİLM YARIŞMASI” BAŞLIYOR.

Çevre sorunlarına dikkat çekerken çözümlerini düşündürmeyi de amaçlayan “ 3. Kısa Film Yarışması” Limasol Bankası Kültür salonunda yapılan basın toplantısı ile duyuruldu.

Basın Toplantısında konuşan Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler bu yıl 3. kez Çevre Konulu Film Yarışmasına katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, yarışmanın her yıl daha çok katılımcıya ulaştığını ve bundan memnuniyet duyduklarıını dile getirdi. “Yeşil Barış Hareketi ile işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz” diyen Kemaler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü yapılacak olan galayı merakla beklediğini de dile getirdi.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir de çevre konulu kısa film yarışmasının 3.sünü düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getirerek 3 yıldır yarışmada paydaş olan Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’na ve Ana Sponsor olan Limasol Türk Kooperatif Bankası’na teşekkürlerini iletti.

Konuşmasında yarışmaya katılım şartlarına da değinen Sahir, yarışmanın her yıl olduğu gibi bu yıl da bir birinden değerli Jüri üyeleri olduğunu belirtti. Bu yıl jüride yeralacak isimler; Ediz Hun Sinema sanatçısı – Uzman Ekolog, Derviş Zaim – Yönetmen, Doğan Sahir – Yeşil Barış Hareketi Başkanı, Özlem Kavaz Soykan -İletişim Uzmanı , Kurumsal İletişim Müdürü, Yasemin Çobanoğlu – Çevre Mühendisi, Mehmet İnan- Yönetmen ve Buket Özatay- fotoğrafçı.

Sahir, 15 Mayıs 2015 tarihine kadar başvuru kabul edileceğini ve jüri değerlendirmesinin 22 Mayıs 2015 tarihinde yapılacağını belirtti. Yarışmada dereceye giren filimlere ödülleri Dünya Çevre Günü olan 5 Haziran 2015 tarihinde verileceğinin altını çizen Sahir, Yarışmada 1.lik ödülü 5000 TL, 2.lik ödülü 4000 TL, 3.lük ödülü 3000 TL ve Juri özel ödülü 1500 TL olduğunu açıkladı. Yarışmaya şartnamesi ve katılım formu için www.cevrefilmfestivali.com adresinin  ziyaret edilebileceği de belirtildi.

Yarışmanın web sponsor Innovia Technologies direktörü Ali Tüzünkan’da bu anlamlı projeye katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.