Yeşil Barış Hareketi 2. Film Yarışması’nın Ana Sponsoru Limasol Bankası

Yeşil Barış Hareketi 2. Film Yarışması’nın Ana Sponsoru Limasol Bankası

Yeşil Barış Hareketi (YBH)’nin bu yıl ikincisini düzenlediği çevre sorunlarına dikkat çekerken çözümlerini düşündürmeyi de amaçlayan “ 2. Kısa Film Yarışması”na geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Limasol Bankası ana sponsor oldu.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu LSS ise ulusal ve küresel bazda çevre duyarlılığına dikkat çekecek kısa metrajlı filimleri belirlemeyi amaçlayan yarışmaya paydaş oldu. İşbriliği protokolü dün imzalandı. İki kurumun işbirliğini öngören protokolü Limasol Türk Kooperatif Bankası Kültür Salonunda düzenlenen etkinlikle Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir imzaladılar.

Etkinlik sırasında konuşan LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler böylesi anlamlı bir projeye paydaş olmaktan duydukları mutluluğu dile getirirken, çevre adına yapılacak projelerin çok değerli olduğunu ve yarışmaya gönderilecek filmlerin merakla beklendiğini iletti.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir ise KKTC’nin köklü kuruluşlarından birisi olan Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın 2. film Yarışmasına sponsor olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Dünya Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran’da sonuçları açıklanacak, kısa metrajlı film yarışması Jurisinde yer alan isimler şunlar: “ Cemal Yıldırım – Ertaç Hazer – Doç. Dr. Filiz Besim – Özlem Kavaz Soykan – Aysun Kahraman – Serap Seder – Hasan Çakmak”