Yaşlıların yüzü güldü…

Yaşlıların yüzü güldü…

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)Yaşlılara Hizmet Birimi, Limasol Türk Kooperatif Bankası ve Eziç Restaurant işbirliğiyle yaşlılara yemek verildi.

LTB Yaşlılara Hizmet Birimi’ne kayıtlı olan ve geçtiğimiz günlerde noter huzurunda çekilen kura ilebelirlenen 50 kişiye Eziç Lefkoşa’da yemek verildi. Yemek Yaşlılar Haftası nedeniylegerçekleştirildi.

Yaşlılar Haftası nedeniyle LTB, Limasol Türk Kooperatif Bankası ve Eziç Restaurant işbirliği ile yapılan organizasyonda şanslı üyeler keyifli bir gün geçirdi. Kendilerine gösterilen ilgiden dolayı üyeler teşekkür edip anlamlı yemeğin keyfine vardılar.

Fellahoğlu: “Bir arada olmanın memnuniyetini yaşıyorum”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu da bir konuşma yaparak böylesi güzel bir işbirliği sayesinde yaşlılarımızla bir araya gelmenin memnuniyeti içinde olduğunu söyledi. “Ne mutlu bize ki LTB’nin içinde bulunduğu durumu anlayan ve yanımızda olan Limasol Türk Kooperatif Bankası ile Eziç gibi büyük kuruluşlarımız var. Bu işbirliği sayesinde dayanışma ve güçbirliği duygusu da gelişiyor. Bu durum beni duygulandırıyor” diyen Fellahoğlu, LTB’nin içinde düşürüldüğü durumdan dolayı yaşlılara verilen hizmetlerin geçmiş dönemde bir süreliğine durduğunu hatırlattı. “Bu yıl belediyenin içinde bulunduğu durum nedeni ile yaşlılarımıza bir küçük hediye dahi alamadık, yaşlılar haftasını bir mektupla kutladık. Bu nedenle tüm yaşlılarımızdan özür dilerim” diyen Fellahoğlu, tüm yaşlılarımızın sevdikleri ile birlikte, huzurlu ve mutlu bir ömür geçirmesi temennisinde bulundu.

Yoğurtçuoğlu “ Yaşlıların deneyimlerinden faydalanmalıyız”

Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu yemekte yaptığı konuşmada yaşlıların dünden bugüne köprü kuran, hem kültürün hem de önemli değerlerin geleceğe taşınmasına olanak sağlayan çok değerli varlıklarımız olduğuna dikkat çekti. LTKB’nın 75. Yılı içerisinde olduğu bu dönemde ‘Köklü geçmiş, güvenli gelecek’ teması ile Yoğurtçuoğlu “Yaşlıların bilge kişiliklerinden deneyimlerinden faydalanabileceğimiz yaklaşımlar içerisinde olalım” dedi. Yoğurtçuoğlu Yaşlıların ömürlerinin büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmet ederek geçirdiklerini söyleyerek yaşıların fazlasıyla değer görmeyi hakettiğini belirtti.