Trafik Kazalarını Önlemeye Yönelik Pullar Piyasada

Trafik Kazalarını Önlemeye Yönelik Pullar Piyasada

Posta Dairesi Müdürlüğü’nün “Trafik Kazalarını Önlemek” konulu tasarım yarışması ödül töreni dün yapıldı.

Posta Dairesi’nin Limasol Bankası yan kuruluşu Limasol Sigorta ile işbirliği yaparak düzenlenen yarışma sonuçlarının açıklandığı, Posta Dairesi Konferans Salonu’nda yer alan etkinlikte Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, bakanlık üst düzey görevlileri, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı,  Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler,  Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, yarışma jurisi ve dereceye girenler yer aldı.

Yarışma koşulları gereği birinci ve ikinci gelen tasarımlardan oluşturulan pul serisinin üçüncü gelen için bastırılan ilk gün zarflarının da bugünden itibaren satışa çıkarıldığı etkinlikte konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, trafikte AB standartlarını yakalamaya yönelik yolların bölünmesi, aydınlatma, güçlü sinyalizasyon ve güvenlik bariyer yapımlarının sürdüğünü, tamamlanan projelerle birlikte kazalardaki ölüm oranlarının azalma eğilimi gösterdiğini vurduladı. Saner, trafikte önemli bir ayağın da eğitim olduğunu, bu çerçevede posta dairesinin tasarım yarışmasına yüksek oranda katılım olmasından mutlu olduğunu belirterek konuya duyarlılık gösteren Limasol Bankası ve ona bağlı Limasol Sigortaya, yarışmaya katılan tasarımcılara, juride görev alanlara ve TKÖD derneğine bakanlığı adına teşekkür etti.

Posta Dairesi Müdürü Doğan Emiroğulları etkinlikte yaptığı konuşmada dairenin haberleşmedeki öneminin artarak devam ettiğini, elde edilen yeni posta kodu ile yurt dışı bağlantıların daha sağlıklı konuma ulaştığını anlattı. Emiroğulları,  Limasol Sigorta ile birlikte yarışmaya tüm emek verenlere ve katılımcılarla juri üyelerine teşekkür etti. Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı da konuşmasında standartların yükseltilmesiyle kazaların aşağıya çekilebileceğine işaret etti. Avcı, sigortaların Limasol Sigorta’yı örnek alarak kazaların azaltılmasına yönelik sosyal sorumluluk projelerine katkı koymalarını veya proje üretmelerini, alt yapı kusurlu kazalarda gerekirse ilgili makamları yargıya götürmelerini istedi.

Limasol Bankası’na bağlı Limasol Sigorta Müdürü Birtan Asker de konuşmasında halktan aldıkları güvenle yollarına devam ettiklerini belirterek, trafik kazalarının önlenmesinde trafik bilincini artıracak eğitimlerin, yol güvenliğinin, yol alt yapılarının, sürüşte azami dikkatin önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmalardan sonra geçilen ödül töreninde birinci gelen YDÜ öğrencisi Ali Cüneyt Genç’e Bakan Saner, ikinci gelen Can Kelik’e Limasol Sigorta Müdürü Birtan Asker, üçüncü gelen DAÜ öğrencisi Omid Kalantar Motamadi’ye de Posta Dairesi Md. Doğan Emiroğulları, mansiyon kazanan Bekir İlhan’a da juri adına Hikmet Uluçam ödül verdiler. Etkinlik toplu fotoğrafla sonlandı.