Trafik cezası almayanlara % 55 varan sigorta indirimi

Limasol Sigorta’nın trafik kazalarının önlenmesine katkı sağlamak ve trafikte iyi sürücülerin ödüllendirilmesini öngören yeni paketini uygulamaya soktu.

Trafik cezası almayanlara
% 55 varan sigorta indirimi

Limasol Sigorta’nın, bir yıl boyunca trafik suçu işlememiş müşterilerinin sigorta ücretlerine yüzde 55’e varan indirimler içeren yeni paketi geçtiğimiz hafta uygulamaya girdi.

Ülkemizdeki öncelikli toplumsal sorunlardan olan trafik kazalarının önlenmesine katkı sağlayacak paketler çıkartan Limasol Sigorta, kazaları meydana getiren koşulların önüne geçmeye katkı sağlayacak adımlar atıyor.
Trafik konulu etkinliklere sponsor olarak farkındalığın artırılmasına katkı sağlayan Limasol Sigorta, alkollü sürücülere taksi servisi sağlamak, dikkatli sürücüye özel indirimler uygulamak, küçük kazalarda polise gerek duyulmadan gerekli işlemlerin yapılması gibi farklı kampanyalar sunarak da müşterilerinin kazaları meydana getiren etkenlerden uzak tutmak için gayret sarfediyor.
Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, yeni paketleri çıkartma gerekçeleri ve uygulamalarla ilgili ayrıntılar verirken Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı ile Trafikte Kazasız Yaşam Derneği Başkanı Hüseyin Sevay ise trafik kazalarının önlenmesine katkı sağlayan projelerle ilgili değerlendirmede bulundular.

Hüseyin Kemaler: Trafikte bilinci artıracak projelere desteğimiz sürecek
Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, kazalara neden olan her türlü etkenin ortadan kaldırılması için üzerine görev düşen herkesi elbirliğiyle çalışmaya davet etti.
Bu çerçevede şirketlere düşen görevler olduğu takdirde kendilerinin hazır olduğunu belirten Kemaler, kendilerinin yaptığı gibi sigorta bilincini yaymak veya trafik suçlarının azaltılmasını sağlamak için birtakım etkinlikleri arttırmanın önemine vurgu yaptı. Hüseyin Kemaler, Limasol Sigorta’nın trafik kazalarını önlemeye yönelik dikkat çekici etkinliklere sağladığı desteğin devam edeceğini kaydetti.
Kemaler, bunlardan birisinin de Posta Dairesi’nin düzenlediği pul yarışmasına sağlanan sponsorluk olduğunu belirterek, düzenlenen bu yarışmada pul üzerinde yer alacak trafik kazalarını önlemeye yönelik dikkat çekici görseller seçilip kullanıma sunulduğunu belirtti.

Küçük kazalarda polissiz çözüm
Trafik kazalarına polis çağırmanın ülkemize özgü bir olgu olduğunu belirten Kemaler, gelişmiş ülkelerde ve Türkiye Cumhuriyeti’nde de TRAMER sistemi çerçevesinde trafik kazaları polissiz, mahkemesiz halledildiğine dikkat çekerek kendilerinin de bu yönde adım attıklarına dikkat çekti.
Limasol Sigorta’nın basit kazalarda, hatta sigortalının kusurlu olduğu kesin olan kazalarda polis raporu tutturmayıp, sorunları polissiz, mahkemesiz çözdüğüne vurgu yapan Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler. “Ülkemizde 60/2010 Sayılı Sigorta Yasası gereği Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bünyesinde Tramer örnek alınarak Sigorta Bilgi Merkezi kurulmuş olup bir takım bilgileri derlemektedir ancak Tramer gibi. kazalarda sorunları karşılıklı çözebilme özelliği olan bir sistem olarak çalışmamaktadır. Umarım sistem geliştikçe böyle bir uygulamaya geçebileceğiz” temennisinde bulundu.

Birtan Asker: Hedef trafikte farkındalık yaratmak
Uygulamaya koydukları yeni paketlerle sigortalı yaşamın benimsenmesine katkı koymayı amaçladıklarına vurgu yapan Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, zorunlu araç sigortalarının ötesinde yaşamımızda sigortalanacak birçok değerin olduğu konusunda farkındalık yaratacak projelere imza koyduklarını belirtti.
Sektörün gelişmesine hem katkı koymak hem de trafik kazalarını azaltacak projeler üretmeye odaklandıklarını ve bu yöndeki paketlerinin uygulamaya girdiğinin altını çizen Asker, kazaların önlenmesinin en önemli koşulunun trafik kurallarına uymak olduğunu ve buna odaklandıklarını belirtti. Sürücülerin kurallara uymasını teşvik etmek ve kurallara uyanların ödüllendirdiği son paketlerini de anlatan Asker, “Bir yıl boyunca trafik cezası almayan sürücülerin sigorta ücretlerinde yüzde 55’e varan indirimler yapıyoruz. Bu indirim oranları şirketimizin belirlediği kriterlere göre uygulanırken, müşterilerimizin bize trafik suçu işlemediklerine dair beyanda bulunmaları gerekmektedir.”

Mehmet Avcı: Sigortacılıkta devrim niteliğinde uygulamalar
Limasol Sigorta’nın son dönemlerde trafikle ilgili sektörde atmış olduğu adımların ülkemizde bir ilk olduğuna vurgu yapan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, bunun doğru ve örnek sigortacılığa bir örnek olduğuna dikkat çekti.
Özellikle bayram döneminde alkol alan sürücüye taksi hizmeti verilmesinin böyle bir kültürün yaygınlaşmasına öncülük ettiğini kaydeden Mehmet Avcı, bu uygulamanın devrim niteliği taşıdığının altını çizdi.
Küçük trafik kazalarının polis raporuna gerek duyulmadan kendi uzmanları doğrultusunda işlem yapılmasını kapsayan uygulamayı da değerlendiren Avcı, bu uygulamanın devleti boşu boşuna meşgul etmeme yanında, müşterisine karşı ödemeyi geciktirmenin hesabının yapılmadığının da bir göstergesi olarak değerlendirdi.
Limasol Sigorta’nın en önemli uygulamasının ise kaza yapmayan kişilere uygulanan hasarlık indirimi olduğunun altını çizen Mehmet Avcı, iyi ile kötü sürücünün birbirinden ayrılması ve iyi olanın ödüllendirilmesinin önemli bir adım olduğunu kaydetti.
Limasol Sigorta’nın son zamanlarda trafik odaklı attığı adımlarla bir liderlik gösterdiğini belirten Avcı, Limasol Sigorta’nın attığı adımların sektörde kalitenin artması ve hizmet çitasının yükselmesine katkı sağladığını vurguladı.

Hüseyin Sevay: Trafikte sorumlu davranış cesaretlendiriliyor
Trafik sisteminin üç temel unsurundan biri olan denetimin bir kolu olan araç sigorta sisteminin, trafik kazalarının önlenmesinde önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Trafikte Kazasız Yaşam Derneği Başkanı Hüseyin Sevay, trafikteki ilgili her alanda olduğu gibi araç sigortasistemimizin de köklü bir değişime ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Değişim için de yaratıcı ve hayatageçirilebilir fikirlere ihtiyaç duyulduğunu belirten Sevay, trafikten sorumluherkesin çağdaş ülkelerde uygulanan yenilikçi fikirlere açık olması gerektiğini belirtti.

Bu açıdan Limasol Sigorta’nın uygulamalarını değerlendiren Hüseyin Sevay, belli bir süre zarfında trafik cezası almayansürücülerin ödüllendirilmesini öngören bir yaklaşım olumlu bulduklarını belirtti.

Alkollü araçkullanmayı azaltacak taksi sisteminin detrafikte sorumlu davranışı cesaretlendirecek bir uygulama olduğundan yol güvenliğine katkı yaptığının altını çizen Sevay, bugibi fikirlerin yaygınlaştırılması da trafikte doğruların uygulanmasını teşvikedeceği görüşünü dile getirdi.