Tiyatro Festivali için Kollar Sıvandı

Tiyatro Festivali için Kollar Sıvandı

LTB ile bu yıl Tiyatro Festivali’ne platin sponsor olarak katkı yapan Limasol Türk Kooperatif Bankası, Telsim ve K-Pet arasında sponsorluk anlaşmaları imzalandı. Bu yıl 2 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında 11’ncisi düzenlenecek Kıbrıs Tiyatro Festivali’ne platin sponsor olan firmalarla sponsorluk anlaşması imzalandı. Bu yıl festivale platin sponsor olan Limasol Türk Kooperatif Bankası, Telsim ve Kıbrıs Türk Petrolleri ile Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) arasında sponsorluk anlaşması 13 Ağustos Salı günü; LTB Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda imzalandı. Törene LTB adına Başkan Kadri Fellahoğlu,Müdür Mehmet Çakmak,Müdür Muavini Hasan Güralp ve LTB Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy katılırken Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile Genel Müdür İlkin Yoğurtçuoğlu,Telsim-Vodafone’den Genel Müdür Rasim Karas ve Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, K.T.Petrolleri’nden de Genel Müdür Vekili Ergün Karagil katıldı.

Festival için belediye ile özel sektörün örnek işbirliği

Sponsorluk anlaşmalarına LTB adına Başkan Kadri Fellahoğlu, Limasol Türk Kooperatif Bankası adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Telsim-Vodafone adına Genel Müdür Rasim Karas ile K.T.Petrolleri adına Genel Müdür Vekili Ergün Karagil imza koydu.

Ersoy:“İmece usulü ile festivali yapmanın gururunu yaşıyoruz”

LTB Kültür Sanat Koordinatörü ve Festival Koordinatörü Yaşar Ersoy toplumda ve basında yüzakı olarak nitelenen Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin 11’ncisini yapmanın gururunu yaşarken her yıl olduğu gibi bu yılda imece usulü ile dayanışma ruhuyla bu festivali toplumla buluşturduklarını kaydetti. Bugün bu dayanışmanın sonucunda ortaya çıkan işin imzasını atacaklarını dile getiren Ersoy, LTB’ye ve Başkan Fellahoğlu’na omuz omuza vererek bu festivali birlikte gerçekleştirdikleri için,sponsorlara da kültür sanata değer vererek katkı koydukları için çok teşekkür etti.Ersoy Turizm Bakanlığı’na da festivale yaptıkları önemli katkı için teşekkür etti.

Fellahoğlu: “Özel sektörün festivale sahip çıktığını görmek bizi çok mutlu ediyor”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu belediyenin zor durumda olduğunu ve normalleştirme çalışmaları sonucunda umudun tekrardan yeşerdiğini söyleyerek önlerinde katedilmesi gereken uzun bir yol olduğunu kaydetti.Fellahoğlu, “Kültür-sanat kent yaşamında önemli bir yere sahiptir ve Tiyatro Festivali de şehre ciddi bir değer katıyor.Bu düşüncelerimizi paylaşan ve bizlere destek veren tüm sponsorlara teşekkür ederim. Bizler bu işe el attık sizler de bizim elimizden tuttunuz.LTB olarak tiyatro festivaline sahip çıkıldığını görmek ve tamamen sizlerin desteğiyle bu festivali yapmak bizleri çok mutlu ediyor. Yaşar Ersoy ile birlikte festivalin gerçekleşmesi için büyük emek harcadık ve bu imzalarla da bunu somutlaştırdık. Turizm,Çevre ve Kültür Bakanlığı da bu yıl festivale çok değerli bir katkı koyuyor.Onlara da teşekkür ederim.” dedi.

Kemaler: “Bu festivali yaratanlara teşekkür ederim”
Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler bu güzel etkinliği yaratanlara teşekkür ederek banka olarak kendilerine de önemli festivale katkı koyma fırsatını tanıyan LTB’ye çok teşekkür etti.

Karas: “Bu önemli kültür-sanat faaliyetine destek vermekten mutluluk duyuyoruz”
Telsim-Vodafone adına Genel Müdür Rasim Karas çoğu şeyin geçici olduğunu ancak kültürün kalıcı olduğunu kaydederek Telsim olarak bu önemli etkinliğe katkı koymaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Karagil: “Doğru noktaya katkı yaptık”

Kıbrıs Türk Petrolleri Genel Müdür Vekili Ergün Karagil doğru bir noktaya katkı yaptıklarını belirterek bu festivalde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.