Tarihi Mekanlara Genç Dokunuş

Tarihi Mekanlara Genç Dokunuş

Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü’nün Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın katkılarıyla düzenlediği “ Genç Bakışlarla Tarihi Mekanlar” temalı fotoğraf sergisi her yelpazeden geniş bir sanatsever kitlesinin katılımıyla dün akşam açıldı.

Lefkoşa İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda düzenlenen etkinlikle açılan sergi 08 Mayıs’a kadar kamu mesai saatleri içinde izlenebilecek.

Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin aylar süren titiz ve özverili çalışmalarla ortaya çıkardıkları, Lefkoşa’nın tarihi mekanlarını yansıtan birbirinden değerli fotoğrafların yer aldığı serginin açılış konuşmasını okul müdürü Ali Yaman yaptı. Konuşmasında öğrencilerin bir yandan fotoğraf mesleğine olan ilgilerini artırmak diğer yandan sosyal ve kültürel ortam içinde kendilerini geliştirmeye olanak sağlamak amacıyla yola çıktıklarını anlatanYaman, böylesi önemli projede ülkenin köklü ve güçlü kuruluşlarından Limasol Türk Kooperatif Bankası’nı yanlarında görmenin güçlerine güç kattığını belirtti. Yaman, Atatürk Meslek Lisesi’nin Kurulduğu 1957 yılından itibaren proje faaliyet ve etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerine verdiği değer ile de ülke eğitimine önemli katkılarla bulunduğunu söyledi.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Kavaz Soykan da konuşmasında 75 yıllık köklü bir kurum olmanın bir anlamda eğitime, kültüre, sanata ve sanatçıya destek olmayı da gerektirdiğini, Ülkenin köklü eğitim kurumlarından Atatürk Meslek Lisesi ile işbirliği yapmakatan, genç yeteneklere motivasyon sağlamaktan ayrıca onur duyduklarını belirtti. Soykan sözlerini ”öğrencilerin gözündeki ışığı, projeye duydukları heyecanı ve ortaya konan bu güzel çalışmayı gördükçe  iyi ki destek olmuşuz iyi ki bu projeye katkı sağlamışız ” diyerek noktaladı.

Etkinlikte söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Müdür Muavini Gülşen Hocanın da yapılan çalışmanın önemine değindi.Hocanın, “Bu çalışmanın eğitimin sadece okullarda değil okul dışında da olduğunu bir kez daha teyid ettiğini belirterek özverili öğretmenler, aileler ve öğrencileri tebrik edip başarı diledi.

Konuşmaların ardından kokteyl parti eşliğinde  devam eden sergi toplu anı fotoğraflarıyla noktalandı.