SKMG’nun hasarı karşılandı

SKMG’nun hasarı karşılandı

                                 

Star Kıbrıs Medya Grubu’nun su baskını nedeniyle yaşadığı mağduriyet Limasol Sigorta tarafından giderildi.

Limasol Bankası’na ait Sigorta Şirketi, Star Kıbrıs Medya Grubu (SKMG)’nun su baskını nedeniyle yaşamış olduğu mağduriyeti giderdi.

Limasol Sigorta Şirketi Kurucu Direktörü Gözel Halim, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Genel Müdürü Birtan Asker’den oluşan üst düzey bir heyet dün Star Kıbrıs Medya Grubu’na ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’ya hasar çekini takdim etti.

Star Kıbrıs Medya Grubu personelinin hasarı önlemek için gösterdiği üstün gayretten dolayı tüm personele birer ferdi kaza sigorta poliçesi de hediye eden Limasol Sigorta Şirketi yetkilileri, personeli sel baskının yaşandığı gece göstermiş olduğu üstün gayretten ötürü takdir etiklerini ifade etti.

Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, Limasol Bankası ve Sigorta şirketinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Başarılı bir yatırımcının bazı olmazsa olmazları vardır. Bunların bir tanesi bankasıdır bir tanesi de muhasebecidir. Aynı zamanda bir müessesenin yanında güçlü bir sigorta şirketi olması lazımdır. Yaşadığımız durum da bunu öne çıkardı. Önemli olan sadece bir çek almak değil, başına beklenmedik bir şey geldiği zaman, sigorta şirketinin yanımızda bulunması bir iş adamı açısından önemlidir.

 

“DEĞERLİ BİR İŞADAMININ YANINDA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Limasol Sigorta olarak değerli bir işadamının yanında olmaktan ve faydalı olabilmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hüseyin Kemaler, hasar çekini teslim ederken yaptığı konuşmada, Limasol Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan Limasol Sigorta olarak değerli bir işadamının yanında olmaktan ve faydalı olabilmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Limasol Sigorta’nın “Limasol poliçen varsa sorun yoktur” felsefesiyle çalıştığını söyledi. Bu felsefeden hareketle bunu kanıtlamak istediklerini ifade eden Kemaler, oluşan hasarı ellerinden gelen en hızlı şekilde çalışarak, en kısa sürede tazmin etmeye çalıştıklarını söyledi. Hüseyin Kemaler, beklenmedik bir şekilde oluşan hasarların gününde ve zamanında ödenmesinin, maddi değeri yanında bir de manevi değeri olduğunu bildiklerini de sözlerine ekledi.

 

KURUM SULAR ALTINDA KALMIŞTI

Girne’de 4.12.09 tarihinde etkili olan sağanak yağıştan Star Kıbrıs Medya Grubu da olumsuz etkilenmişti. STAR KIBRIS Haber Merkezi ile ADA TV stüdyoları sel suları altında kalmıştı.

Zemin katta bulunan STAR KIBRIS Gazetesi Haber Merkezi ile ADA TV stüdyoları, aniden bastıran sağanak yağmurdan olumsuz etkilenmişti. Sel sularının ofis ve stüdyolara girmeye başlaması karşısında kollarlı sıvayan Star Kıbrıs Medya Grubu ailesi fertleri, kendi çabalarıyla yağmur sularını dışarı atmaya çalışmış ancak tüm çabalara rağmen su baskını önlenememişti.

İtfaiye ekipleri ile Sivil Savunma’dan yardım istenmiş, ancak gelen su baskınları ihbarlarına yetişmeye çalışan ekipler yaklaşık 2 saat sonra Star Kıbrıs Medya Grubu’nun merkez binasına ulaşıp müdahalede bulunabilmişti.