Sigortacılıkta DEVRİM

Limasol Sigorta Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin KEMALER, Limasol Sigorta’nın, hizmetlerine kattığı yeni ürünlerle sektörde kalitenin artıp, hizmet çıtasının da yükseleceğine vurgu yaptı.

Sigortacılıkta DEVRİM

TRAFİK SUÇU İŞLEMEYENE SİGORTA ÜCRETİNDE İNDİRİM… Limasol Türk Kooperatif Bankası yan kuruluşu olan Limasol Sigorta’nın yeni ürünleriyle sigortacılık anlayışında devrim yarattığını belirten Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, bayramda alkol alan müşterilerine ücretsiz taksi hizmeti ve trafik suçu işlemeyenlere sigortalarında ciddi indirimler sunan hizmetlerinin büyük ilgi gördüğü vurguladı.

POLİSSİZ SORUNLARI ÇÖZEN SİGORTA… Gelişmiş ülkelerde ve Türkiye Cumhuriyeti’nde TRAMER sistemi çerçevesinde trafik kazalarının polissiz, mahkemesiz halledildiğine dikkat çekerek kendilerinin de bu yönde adım attıklarına dikkat çeken Kemaler, Limasol Sigorta’nın basit kazalarda hatta sigortalının kusurlu olduğu kesin olan kazalarda polis raporu tutturmayıp, sorunları polissiz, mahkemesiz çözdüğünü açıkladı.

Sigortacılık anlayışını değiştirmek ve çıkarttığı yeni ürünlerle sektördeki rekabet düzeyini daha üst seviyeye çekme hedefinde olan Limasol Sigorta, devrim niteliği taşıyan yeni projeleri hayata geçirdi.
Yaptıkları atılımlarla ülkemizdeki sigorta anlayışını değiştirecekleri noktasında iddialı olduklarına vurgu yapan Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, sektörün sürekli gelişmesive müşterilere verilen hizmet kalitesinin artması yönünde çalıştıklarını belirtti.
Hüseyin Kemaler, Limasol Sigorta’nın hedefleri ve sektöre kazandırdığı yeni ürünleri KIBRIS EKONOMİ’ye değerlendirdi.
Hem insanlarımızın sigortalı yaşama kültürünü arttırmak hem de satın aldıkları poliçelerin karşılığında daha kaliteli hizmet almalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Hüseyin Kemaler,  sürekli düzenledikleri kampanyalarla kaliteyi yukarıya çekip sektörün büyümesine olanak sağlayacaklarına dikkat çekti.
Öncelikli toplumsal konulardan birisi olan trafik kazalarını önlemek için farkındalık yaratacak etkinlikleri sürekli desteklediklerini ve hatta bazı ürünlerini bu amaçla çıkarttıklarını belirten Kemaler, alkollü sürücülere taksi servisi sağlamak, dikkatli sürücüye özel indirimler uygulamak gibi farklı kampanyalar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Varlıklarımızı sigortalama kültürümüzün gelişmesi gerekiyor
Toplumumuzdaki sigorta anlayışına bakılacak olursa bizim dışımızdaki ülkelere göre katedilmesi gereken uzun bir yol olduğuna dikkat çeken Kemaler, sahip olduğumuz varlıkları sigortalatmak gibi bir kültürün henüz içselleştirilmediğinin altını çizdi.
Sigortacılıkta halen Motorlu Araç Sigortası yaptırmaalgısının hakim olduğunu kaydeden Kemaler, “halbuki sadece araçlarımızı değil evlerimizi, işyerlerimizi kendimizi, sevdiklerimizi, değerli neyimiz varsa hepsini sigortalatmalıyız” diyerek sektörün büyüklüğüne de dikkat çekti
Sigorta konusundaki tartışmalarda poliçelerin pahalı olduğu konusunda bir yargı ortaya koymanın gerçekçi bir eleştiri olduğu görüşüne katılmadığını belirten Kemaler, “Ellibin Türk Liralık karşı maddi hasar ve beşmilyon Euro’luk karşı bedeni hasar tazminatı için alınan 250 veya 300 Liralık poliçenin pahalı olduğunu düşünmek bir yanılgı” diyerek sigortalanma bedellerinin düşüklüğüne vurgu yaptı.

Sigorta kültürü gelişirse sektör de büyür
Çok ciddi bir sektör olmasına rağmen sigortacılığın ülkemizde gelişmemesinin altında bilinç yetersizliğinin yattığını belirten Hüseyin Kemaler, sigortacılığınalgılanması için bilinçlendirme veya bir sigorta kültürü geliştirme yolunda görev alması gereken kurum veya kuruluşların bu konuda ciddi çalışmalar yapması gerektiğine de değindi.
Sigorta bilinç ve kültürü gelişip yaygınlaşmadıkça hedef kitlelere ulaşmanın mümkün olmayacağının altını çizen Kemaler, bilinç ve kültür gelişmedikçe hedef kitle oranı gibi sigortalı oranının da düşük kalacağına dikkat çekti.

Limasol Sigorta Sosyal Sorumluluk Bilinciyle çalışmaya devam edecek
Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler,Limasol Sigorta olarak halkın bilinçlenmesi konusunda üzerlerine düşen görevi türlü etkinliklere katılarak sosyal sorumluluk anlayışını içeren bir takım faaliyetlerle yerine getirmeyi sürdüreceğini ifade etti.

Sadece Limasol Sigorta olarak değil, Limasol Gurubu olarak sosyal sorumluluğa önem verdiklerini belirten Kemaler, 2011 yılında kurdukları Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ile de önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Sürekli kampanya…
Limasol Sigorta’nın  Motorlu Araç, Yangın, Hırsızlık, Mühendislik, Nakliyat, Kaza, Kredi gibi sigorta dallarında poliçeler ürettiklerini kaydeden Kemaler, pazar payını artırma yönünde yaptıkları kampanyalar ve çıkarttıkları farklı ürünlerle sektörde hızla büyüdüklerini vurguladı.
“Taşımadığınız risklerin parasını ödemeyin sloganı” ile başlattıkları uzun zamandır devam eden kampanyalarının aşırı ilgi görmesinden memnun olduklarını belirten Kemaler, “Belirli (sürücü yaşı, aracın motor gücü, hasarsızlık, sürücü sayısı) kriterlere göre uygulanan kampanyamız yıllardır devam etmektedir. Zaman zaman özel günlerde kampanyalar uygulamaktayız. Örneğin bu yılın başlarında www.limasolsigorta.com adresimizden bize ulaşan on kişiye konut sigortası verdik, “14 Şubat Sevgililer Günü’nde” , “8 Mart Kadınlar Günü’nde”  kadınlarımıza, “14 Mart Tıp Bayramı’nda” doktorlarımıza türlü kampanyalar uyguladık” diyerek süregelen bazı kampanyaları anımsattı.

Bayramda alkol alanlara ücretsiz taksi hizmeti kampanyası geliştirilecek
Hüseyin Kemaler, Ramazan Bayramı süresince alkollü araç kullanımını önlemek için ücretsiz taksi hizmeti sunulmasınınhalkımız tarafından takdirlekarşılanmasın gurur verdiğine dikkat çekerek, “bu sayede  alkollü araç kullanmanın ve alkollü sürücülerin sebep olacağı kazaların önlenmiş olması bize olan takdirden çok daha önemlidir. Bayram süresince uyguladığımız bu uygulamayı yaygınlaştırmakla ilgili çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

Dikkatli sürücüyü destekliyor, teşvik ediyoruz
Toplumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, bir yıl boyunca herhangi bir trafik suçundan rapor edilmeyen sürücülere full kaskoda ve 3.Şahıs Sigortası’nda önemli oranlarda sigorta avantajı sağlama şeklindeki kampanyanın uygulamaya girdiğini müjdeleyen Hüseyin Kemaler,bu kampanyayla sürücülerin trafik kurallarına uymasını teşvik etmek, kazaların önlenmesi ve uyanları da ödüllendirmek olduğunu belirtti.
Bu kampanyaya dahil olmanın çok basit olduğunu söyleyen Hüseyin Kemaler, “Trafik suçu işlememiş kişiler bize beyanda bulunduğu takdirde indirimli poliçelerini alabileceklerdir. Bu süreçte gereklidosyalartarafımızdanhazırlanacak ve müşterilerimizeraporalabilmeleriiçindesteksağlanacaktır” dedi.

Trafik kazalarının  acı verici düzeyde önemli olduğunu ve önlenmesi için de ilgili tüm taraflarca acilen ele alınması gereken bir konu olduğunu ifade eden Kemaler, bu çerçevede şirketlere dedüşen görevler olduğunu ve trafik suçlarının azaltılmasını sağlamak için birtakım etkinlikleri arttırmanın önemine vurgu yaptı. Hüseyin Kemaler, Limasol Sigorta’nın trafik kazalarını önlemeye yönelik dikkat çekici etkinliklere sağladığı desteğin devam edeceğini kaydetti.
Kemaler, bunlardan birisinin de Posta Dairesi’nin düzenlediği pul yarışmasına sağlanan sponsorluk olduğunu belirterek, düzenlenen bu yarışmada pul üzerinde yeralacak trafik kazalarını önlemeye yönelik dikkat çekici görseller seçilip kullanıma sunulduğunu belirtti.

Önemli olan müşteriye çözüm sunmak
Trafik kazalarına polis çağırmanın ülkemize özgü bir olgu olduğunu belirten Kemaler, gelişmiş ülkelerde ve Türkiye Cumhuriyeti’nde de TRAMER sistemi çerçevesinde trafik kazaları polissiz, mahkemesiz halledildiğine dikkat çekerek kendilerinin de bu yönde adım attıklarına dikkat çekti.

Limasol Sigorta’nın basit kazalarda, hatta sigortalının kusurlu olduğu kesin olan kazalarda polis raporu tutturmayıp, sorunları polissiz, mahkemesiz çözdüğüne vurgu yapan Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, “Ülkemizde 60/2010 Sayılı Sigorta Yasası gereği Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği bünyesinde Tramer örnek alınarak Sigorta Bilgi Merkezi kurulmuş olup bir takım bilgileri derlemektedir ancak Tramer gibi kazalarda sorunları karşılıklı çözebilme özelliği olan bir sistem olarak çalışmamaktadır. Umarım sistem geliştikçe böyle bir uygulamaya sektör tamamen geçebilir” temennisinde bulunarak   tüm sürücülere kazasız, güvenli sürüşler diledi.