Sanat Açılımını Sürdürüyor

Sanat Açılımını Sürdürüyor

Köklü kooperatifcilik anlayışını çağdaş bankacılığın gerekleri ile birleştiren Limasol Türk Kooperatif Bankası, yurdun her yanında, yaşamın her anına anlam katan kültür ve sanata desteklerini bu yıl da sürdürüyor.

Kıbrıs Türk Halkının sosyal ve kültürel yaşamında vazgeçilmez yeri olan kültür – sanat festivallerine katkılar koyan Limasol Bankası, bu yıl başarıyla gerçekleşen “17’nci Mağusa Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali ve “18. Uluslararası Gönyeli Halk Dansları ve Kültür Sanat Festivali’ ve yeni başlayan “ 6. Yeniboğaziçi Pulya Festivali”ne (16 – 25 Ağustos) sponsor desteği sağladı.

Pulya Festivali’nin son günü olan 25 Ağustos Pazar akşamı Türkiye’nin tanınmış ses sanatcılarından Onur Akın konserine sponsor olan Limasol Bankası, yaz aylarında halkın sosyal ve kültürel yaşamına damga vuran festivallere katkı yanında yayın hayatına da önemli eserler katma girişimlerini sürdürüyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl onbirinci kez düzenleyeceği, sadece Lefkoşa değil ülke sanatseverlerine doyumsuz tiyatro keyifleri yaşatan, 2  Eylül- 2 Ekim 2013 arasında gerçekleşecek “ LTB 11. Uluslararası Tiyatro Festivali”ne Platin Sponsor olarak önemli katkı sağlayan Limasol Bankası Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Kemaler, banka’nın kültür ve sanat açılımına ilişkin yaptığı değerlendirmede halkın güven ve sonsuz desteğiyle tam 74 yıldır hizmet veren Limasol Bankası’nın kültür ve sanatın, ona emek veren sanatçıların halkla buluşmasına katkılar koymaya devam edeceklerinin altını çizdi. Kemaler, katkı koydukları kültür ve sanat organizasyonlarına halkın yoğun ilgi göstermesinin banka olarak kendilerini ayrıca mutlu ettiğini de vuruguladı.