Şampiyon Limasol Türk Kooperatif Bankası

Şampiyon Limasol Türk Kooperatif Bankası

• Türk Bankası tarafından Aykut Zeki Müderrisoğlu anısına düzenlenen “10. Bankalararası Halı Saha Futbol Turnuvası”nın final karşılaşmasında rakibi Türkiye Garanti Bankası’nı 5-2 mağlup eden Limasol Türk Kooperatif Bankası, Şampiyon oldu.

Türk Bankası ve bankacılık sektörüne 50 yıl kesintisiz hizmet vermiş olan Aykut Z. Müderrisoğlu anısına Türk Bankası tarafından 10’uncusu bu yıl düzenlenen Bankalararası Halı Saha Futbol Turnuvası 13 Ekim Pazartesi akşamı oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla tamamlandı. Birincilik kupasının sahibi, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Limasol Türk Kooperatif Bankası oldu.

Küçük Kaymaklı Muhtar Yusuf Halı Sahası’nda yapılan turnuvanın final maçında Limasol Türk Kooperatif Bankası ile Türkiye Garanti Bankası karşılaştı. Maça tutuk başlayan Limasol Türk Kooperatif Bankası, ilk golü kalesinde gördükten sonra toparlandı ve maça ağırlığını koyup sahadan 5-2 galip ayrılarak, şampiyonluğunu ilan etti.

Üçüncülük penaltılarla İş Bankası’nın
Final maçından önce İktisat Bankası ile Türkiye İş Bankası üçüncülük için karşı karşıya geldi. Zevkli ve heyecanlı geçen maçın normal süresi 4-4 sona erdi. Penaltı atışlarında rakibine 12-11 üstünlük sağlayan İş Bankası, turnuvayı üçüncü tamamladı.

Ödül töreni
“10. Aykut Zeki Müderrisoğlu Bankalararası Halı Saha Futbol Turnuvası”nın final mücadelesinden sonra yapılan ödül töreninde dereceye giren takımlara ve müsabakaları yöneten hakemlere ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Türk Bankası Genel Müdürü M. A. Yunus Rahmioğlu, bu yıl rekor sayıda katılımla çok güzel bir turnuva süreci geçirdiklerini belirterek, katılan takımlara teşekkür etti ve dereceye girenleri kutladı.

Turnuva Birincisi Limasol Türk Kooperatif Bankası’na kupasını Aykut Zeki Müderrisoğlu’nun eşi Ayla Müderrisoğlu, Turnuva İkincisi Türkiye Garanti Bankası’na kupasını Türk Bankası Genel Müdürü Yunus Rahmioğlu, Turnuva Üçüncüsü Türkiye İş Bankası’na ise kupasını Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz takdim etti.