Röportaj:

Röportaj:

Limasol Bankası, Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Kavaz Soykan ile Barış Temalı Fotoğraf Yarışmasını Konuştuk.

–     “Barış”ı fotograflayalım “ adını taşıyan yarışmanın amacı nedir?

“Tüm insanlar için barış içinde bir ülkede kardeşçe yaşama arzusunun fotoğraf sanatının olanakları kullanılarak paylaşılabilir olması amacıyla Limasol Bankası tarafındna  düzenlenen bu yarışmada fotoğraf tutkunlarının objektifinden, farklı bakış açılarının ve renklerinin bir araya geleceği heyecan dolu bir paylaşımı ortaya koymayı hedefledik. Yarışma; fotoğraf sanatının teknik ve estetik birleşiminden doğan özgürlük ortamının ortaya koyduğu “BARIŞ” temasının anlatılabilmesi ve bu duygu ile düşüncenin geniş kitlelere aktarılmasını amaçlamaktadır. Ayrıca bu yarışmanın hoşgörü duygularını pekiştirererk  ülke ve dünya barışına katkı sağlaması da amaçlarımız arasında yeralmaktadır.”

–    Yarışmaya kimler katılabilir?

Yarışmaya;  fotoğrafa gönül veren, “barış’ı” fotoğraflamak isteyen ve  ‘barış içinde bir ülkede kardeşçe yaşama arzusunu’ taşıyan herkes katılım gösterebilir.

–    Katılacak olan eserlerde ne gibi kriterler söz konusu?

Farklı fotoğraf teknikleri kullanılmak suretiyle ‘Barış’  ile ilgili fotoğraf kareleri, yarışma kapsamındadır. ‘Barış’ ile ilgili olumlu ve öğretici etkenlerin de fotoğraf karelerinde yer alması olasıdır. Yarışmaya gönderilecek eserler,Kıbrıs veya Kıbrıs dışında çekilmiş olabilir.Eserler, siyah-beyaz veya renkli olabilir. Her katılımcı en az 3 (üç) en çok 8 (sekiz) eserle yarışmaya katılabilir. Ayrıntılı bilgiye bankamız web sitesi www.limasolbank.com.tr adresinde yer alan şartnameden ulaşılabilmektedir.

–    Yarışma ödülleri nelerdir?  Ve yarışma sonrasında bu resimlerden oluşan bir sergi olacak mı?

Yarışmadaki ödüller sırası ile; Birincilik Ödülü 5000 TL, İkincilik Ödülü: 2000 TL, Üçüncülük Ödülü: 1000 TL, Jüri Özel Ödülü: 1000 TL ve en fazla sergileme alan fotoğrafçı Ödülü: 1000 TL’dir. Jüri isimleri daha sonra açıklanacak olup; değerlendirme sonrası sergi gerçekleşecektir.

–    Yarışma katılım şartları ve son başvuru tarihi nedir?

Katılımcılar, yarışmaya sunacakları fotoğrafların kayıtlı olduğu CD veya DVD’yi, içerisinde özel bilgilerin bulunduğu rumuzlu zarflarla birlikte, en geç  16 Mayıs 2016 tarihine kadar çalışma saatleri içerisinde kendilerine en yakın Limasol Bankası şubesine  “Alındı Belgesi” karşılığında teslim etmeleri yeterlidir.

–    İleryen zamanlarda sosyal sorumluluk adı altında başka projeler var mı?

Limasol Türk Kooperatif Bankası ve yan kuruluşları kültür, sanat, çevre, spor vb. konularda ülkemizin gelişimine katkı sağlayabilecek projeler üretmekte ve  bu yönde çalışmalara katkı sağlamaktadır. 76 Yıllık köklü bir geçmişi olan Limasol Bankası ve yan kuruluşları pozitif olguları büyüterek yaşadığımız topluma yararlı olabilecek işlere öncülük etmek arzusuyla hareket etmektedir ve ileride de bu gaye ile çalışmalarına devam edecektir.