Prof. Dr. Bengi Semerci “Etkili Anne –Babalık” hakkında konuşacak

Prof. Dr. Bengi Semerci “Etkili Anne –Babalık” hakkında konuşacak

Ailemiz Dergisi 1. Yılını Limasol Bankası yan kuruluşu olan; Limasol Sosyal Sorumluluk katkılarıyla hazırlanan Prof. Dr. Bengi Semerci’nin ‘Etkili Anne – Babalık konferansı’ ile kutluyor.

Ülkemizde ebeveyn – çocuk etkileşime odaklanan ve aylık yayınlanıp ücretsiz dağıtılan tek dergi olan ‘AİLEMİZ Dergisi’ 1. Yaş gününü Limasol Sosyal Sorumluluk katkıları ile  Türkiye’nin ünlü profesör ve doktor ünvanı bulunan Türk psikiyatrist, hekim, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Bengi Semerci‘Etkili Anne Babalık’ konferansı ile kutluyor.
Konferans 29 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de Devlet AKM Konferans Salonu Lefkoşa’da ücretsiz olarak halka açık gerçekeleşecektir.

Prof. Dr. Bengi Semerci’ kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakultesinden mezun oldu. Zorunlu hizmetin ardından erişkin psikiyatrisi uzmanlığı eğitimi aldı. Erişkin Psikiyatrisi uzmanlığının ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Faku¨ltesinde Çocuk ve Ergen ruh sağlığı uzmanlık eğitimine başladı. İkinci uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesinde öğretim u¨yesi olarak çalışmaya devam etti. 1999 yılında doçent, 2004 yılında profesör oldu. Prof. Dr. Bengi Semerci 2000 yılında Ankara’dan ayrılarak, çalışmalarına İstanbul’da devam etti.

Serbest hekimliğin yanı sıra, 2002-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Faku¨ltesinde lisans, 2007-2008 öğretim yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek lisans dersleri verdi. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesinde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde ders vererek öğretim üyeliğine devem etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra serbest hekimlik, aile ve kurum eğitimleri, kurumsal danışmanlık da yapan Dr. Semerci 2007 yılından itibaren çalışmalarını Bengi Semerci Enstitüsün de sürdürmektedir.