Muhteşem Ben Etiketli Tanıtım

“Muhteşem Ben” e Etkili Tanıtım

Erken Tanı konusunda çalışmalar yürüten dünya örgütü Center for Disease Control Provention (CDC-USA) tarafından hazırlanan, çevirisini Dr. Erdem Beyoğlu’nun basımını  Limasol Bankası’nın yaptığı “Muhteşem Ben” adlı ailelere yönelik çocuk kitabı özel bir programla tanıtıldı.

Ailelerin ve davetlilerin olağanüstü ilgisiyle, KTSYD Seminer Salonu’nda önceki akşam gerçekleşen kitap tanıtım ve konferans gecesinde çevirisini yaptığı kitabı görsel destekli sunumla tanıtan Dr. Erdem Beyoğlu, çocuk kitabı formatında hazırlanmasına karşın kitabın en önemli hedef kitlesinin aileler olduğuna dikkat çekti. Beyoğlu, kitapla ailelerin çocuklarının psikolojik, ruhsal ve bedensel sağlık durumlarını 3 yaşından başlayarak kontrol ve takip edebildiklerini vurguladı. Dr. Beyoğlu, dünya ölçeğinde güvenilir bir kılavuz kitap olan “Muhteşem Ben”in basımını üstlenerek ülke eğitimine ve ailelere kazandıran Limasol Türk Kooperatif Bankası ve yan kuruluşu Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu (LSS) yönetimine içtenlikle teşekkür etti.

Etkinlik ve Konferans Notları
Tanıtım yanında çocuk edebiyatı ve çocuk psikiyatrisi hakkında konferansın da yer aldığı, saat 18.00 de başlayan,  LSS adına yönetici İpek Gözel Halim  tarafından sunulan geceye Tabipler Birliği Başkanı (KTTB) Dt.Filiz Besim’in konuşmasıyla başlandı. Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler katılımcılar ve konuklara hitap eden konuşmasında, toplumsal sosyal sorumluluk projelerine LSS ile kurumsallık kazandıran ilk banka olarak yine özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik uluslararası boyutlu bir çalışmayı ilk kez ülke insanı, ülke eğitimcisi ile buluşturmanın onurunu yaşadıklarını söyledi. Kemaler, salona sığmayan etkinliği ayakta izlemek durumunda kalan izleyici kitlesi ile böylesi değerli bir eserin ortaya çıkmasına emek veren tüm bireylere banka olarak teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Dünyaca bilinen Psikiyatrist ve Psikoanaliz uzmanı Prof.Dr. Vamık Volkan ve Çocuk Tiyatrosu uzmanı sanatçı Hatice Tezcan’ın gecenin anlam ve önemine yönelik konuşmaları ile devam eden gece, Dr. Yeliz Cengiz’in moderatörlüğünde yer alan “ Çocuk Edebiyatı ve Çocuk Psikiyatrisi ” konulu konferansla devam etti. Konferans sunumlarını Çocuk Ergen ve Erişkin Psikiyatristi Prof.Dr. Bengi Semerci ve Araştırmacı –Yazar Doç.Dr. Şevket Öznur yaptılar. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik, kitap çevirmeni Psikiyatrist Dr. Erdem Beyoğlu’nun kitabın içeriğine ilişkin sunumu ve katılımcıların sorularına yanıtlar ve  geliri SOS Çocuk Köyü Derneği’ne bağışlanacak Muhteşem Ben kitabının satışı ile tamamlandı.