Marketten Fatura Ödeme Devri…

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın hayata geçirdiği Fatura Ödeme Sistemleri ile fatura ödemek artık daha kolay..

Marketten Fatura Ödeme Devri…

Fatura Ödeme Sistemleri’ni hayata geçiren Limasol Türk Kooperatif Bankası, müşterilerinin elektrik, su, emlak vergisi de dahil bir çok faturasını market, benzin istasyonu da dahil bir çok işletmeden ödeyebilmesini sağlıyor

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın en yeni birimi olan Fatura Ödeme Sistemleri,  KKTC Genelinde kolay, güvenli fatura ödemesi hizmeti sunuyor. KKTC genelinde, mümkün olduğunca çok ve yaygın noktada hizmet vererek, daha çok vatandaşın hayatını kolaylaştırarak, elektrik, su, emlak, digital yayın gibi faturaları, zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın tahsil edilmesini sağlamayı amaçlayan Fatura Ödeme Sistemleri hakkında bilgiler veren Limasol Türk Kooperatif Bankası Fatura Ödeme Sistemleri Müdürü Ahmet Çuvalcıoğlu, günümüz yaşam koşullarının yoğunluğu nedeniyle özellikle çalışan kesimin zamanının kısıtlı olduğunu bu yeni sistemin de çalışan kesim için büyük kolaylık olduğunu vurguladı. Çuvalcıoğlu, çalışan kesimin mesai saatleri ile kurum ve banka veznelerinin mesai saatlerinin de örtüşüyor olması nedeniyle elektrik, su, emlak vergisi, digital yayın gibi faturaların ödenmesinde ekstra zaman ayrılması veya yaratılması ihtiyacını doğurduğunu bunun da hayatı zorlaştıran bir husus olduğunu kaydetti.

İşte Fatura Ödeme Sistemleri, bu sorunu ortadan kaldırmak için oluşturulmuş ve hayata geçirilmiş bir proje olduğunu belirten Çuvalcıoğlu,  “Bu sistemle artık fatura mükellefleri, faturalarını alışveriş yaparken marketlerden, benzin istasyonlarından, et marketlerden, ve daha pek çok sektörde hizmet veren işyerlerinden ödeyebilmektedirler” dedi.

FATURA KUŞU BULUNAN HER YERDEN ÖDEME

Hangi tür faturaların Fatura Ödeme Sistemleri ile ödenebileceğini anlatan Çuvalcıoğlu, Elektrik Kurumu, Telefon Dairesi, Digitürk, Doğu Akdeniz Üniversitesi Harçları, Girne Belediyesi, Çatalköy Belediyesi, Lapta Belediyesi, Dikmen Belediyesi, Güzelyurt Belediyesi, İskele Belediyesi, Mağusa Belediyesi’ne ait Su ve Emlak Vergilerini, Lefke Belediyesi’ne ait Su Faturalarını ve Değirmenlik Belediyesi’ne ait Su, Emlak ve Trafik Cezalarını Fatura Ödeme Sistemleri Logosu olan Fatura Kuşu’nun bulunduğu her yerden ödenebileceğini kaydetti. Çuvalcıoğlu, gecenin bir vaktinde, Ercan Devlet Havalimanı’nda aracına park cezası kesilmiş bir vatandaşımız, ertesi gün dilediği üye İşyerinden trafik cezasını ödeyebileceği örneğini verdi.

YÜZ OTUZUN ÜZERİNDE NOKTADA FATURA ÖDEME SİSTEMLERİ MEVCUT

Üye işlerleri ve Fatura Ödeme Sistemleri’nin şu an İtibarıyla, 130’un üzerinde noktada mevcut olduğunun altını çizen Çuvalcıoğlu, Lefke’den Dipkarpaz’a, Esentepe’den Akıncılar’a kadar her bölgede Üye İşyerlerinin mevcut olduğunu söyledi. Çuvalcıoğlu, üye işyerlerinin, yoğun olarak marketler olduğunu bunun yanında et marketleri, benzin istasyonları, iletişim mağazaları, eczaneler, kafeler, restaurontlar, seyahat veya sigorta acenteleri olduğunu anlattı.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yetmiş iki yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Çuvalcıoğlu, amaçlarının teknolojik imkanları müşterilerinin hizmetine sunmak olduğunu belirterek,  zaman darlığı nedeniyle faturaların geç ödenmesi dolayısıyla yaşanan gecikme zamlarının  sona ermesini sağladıklarını kaydetti. Çuvalcıoğlu, Fatura Ödeme Sistemleri’nin fatura ödemek için ekstra zaman yaratma ihtiyacını sona erdirmenin yanı sıra kullanıcıya hem zaman hem para kazandırdığını ifade etti.

 

MAĞUSA’DA TAM YİRMİ İKİ NOKTADA HİZMET

Mağusa bölgesinde yirmi iki noktada Fatura Ödeme Sistemleri’nin mevcut olduğu bilgisini de aktaran Limasol Türk Kooperatif Bankası Fatura Ödeme Sistemleri Müdürü Sn. Ahmet Çuvalcıoğlu, Mağusa bölgesinde yer alan üye işyerlerini de şöyle sıraldaı: Deniz Plaza, Saunter Travel, Tamel Market, Akdeniz Market, Şehzade Market, Dağlı Sigorta (Metin Delideniz), İlarma Tic. San. Ve Turizm Şti., Ensar Ltd., Gülşen Market, Alkan Market, Sakarya Market, Laila Market (Emine çiftçi), Aykut Pire (Limasol Sigorta Acentesi), Ebruli Market (Maraş Bölgesi), Olurcan Market (Cafer Olurcan) (Dumlupınar Bölgesi), Oykan Ltd. (Mobil Benzin İstasyonu) (Baykal), Erhan Karataş (DAÜ Merkezi Derslik Kafeteryası), M. Alirıza Özel & Sons Ltd. (Baykal), Jastin Market (Cafer Çayır), Bizim Özcan Market (Özcan Özbulut), Seyrani Market (Seyrani Köse), Kaya Market (Savaş – Nursel Kaya),