LTKB’den Sosyal Sorumlulua Kurunsal Destek

 

Her Şey Halk İçin..

Limasol Bankası’ndan sosyal sorumluluğa kurumsal destek..

 (LHA) – Toplumsal sosyal sorumluluk bilincine, Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan (LTKB) kurumsal destek geldi.
LTKB Yönetim Kurulu kararıyla oluşturulan, kâr amacı gütmeyen “Limasol Sosyal Sorumluluk  (LSS) Kurumu” hafta içinde ilk genel kurulunu yaptı.
Halktan aldığını halkla paylaşma temel amacını 71 yıldır sürdüren LTKB, çevre, sağlık, spor, kültür-sanat alanlarında ilgili paydaşlarla işbirliği yaparak projeler gerçekleştirmeyi amaçlayan “LSS Kurumu Genel Kurulu”nu Limasol Bankası Lefkoşa Merkez Binası Konferans Salonu’nda yaptı.
Genel kurul, banka üst düzey personelinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplumsal sosyal orumluluk bilincine katkı koyma hedefi yanı sıra LSS Kurumu, sivil toplum ve kurumlar arasında köprü oluşturmayı ve dolayısıyla sivil topluma belirlenen alanlarda destek koymayı hedefliyor.
İlk olağan genel kurulunda divan, LTKB Genel Müdürü Ahmet Gündüz ve genel müdür yardımcıları İlker Bahçecioğlu ile Abdullah Özsusuzlu’dan oluştu.
LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in başarı dileyen konuşmasında “Banka olarak ülkede kazandıklarını ülke insanının refahına, ekonominin kalkınmasına, istihdama, toplumsal – sosyal sorumluluk projelerine aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerini ana tema olarak vurguladı.
LSS Kurumu tüzüğüne göre gerçekleştirilen seçimde, LSS Kurumu Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’na oybirliği ile seçilen kişiler şunlar:
Yönetim kurulu asil üyeliğine seçilenler:  Haluk Ruhi, Ahmet Gündüz, Birtan Asker, Abdullah Özsusuzlu,  Emine Uzun.
Yedek üyeler:  İlkin Yoğurtçuoğlu, Halil Berkin.
Denetleme kurulu asil üyeliğine seçilenler: Gözel Halim, İlker Bahçecioğlu, Mehmet Düzbeyaz.
Yedek üyeler: Batuhan Halim, Cemal Berkin.