LTKB’de Verimlilik Yüksek


“Verimlilik yüksek”
Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, genel kurulda başarılarını anlattı:

Lha- Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın (LTKB) yıllık olağan genel kurulu önceki gün yapılırken, bankanın 2010 yılını finansal ve operasyonel sonuçlar açısından maksimu verimlilikte kapattığı vurgulandı.

Kooperatif Şirketler Mukayitliği denetim ve gözetiminde LTKB’nin Lefkoşa Merkez Binası Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula, banka yönetim kurulu üyeleri, hissedarlar ve hisse sahibi banka çalışanları katıldı.

LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, olağan genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, göreve geldikleri iki yıl içinde bankayı sürekli kar eden bir yapıya ulaştırmayı başardıklarını belirterek, yaşanan küresel ve ülkesel durgunluğa rağmen, 2010 yılını finansal ve operasyonel sonuçlar açısından maksimum verimlilikte kapattıklarını vurguladı.

Geçen yıl başlattıkları Fatura Ödeme Sistemleri ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu gibi önemli projeleri, bu yılın başından itibaren hayata geçirdiklerini söyleyen Kemaler, “uluslararası kabul gören yönetim anlayışımız sayesinde gerek finansal, gerekse operasyonel sonuçlarımız açısından verimli bir yılı daha arkamızda bıraktık” dedi.

LTKB Genel Müdürü Ahmet Gündüz de genel kurula hitaben yaptığı konuşmada, 2010 yılının dünyayı saran global krizlerin gölgesinde geçerilmesine karşın Limasol Bankası’nın çalışarak, üreterek, ekonomiye kredi desteği sağlarken, istihdam sorununa katkılar koyduğunu, bir yandan da çağdaş bankacılığın en yeni ürünleriyle halkı ve müşterilerini tanıştırmayı sürdürdüğünü bildirdi.