LTKB Sponsorluğunda BARIŞ TACI Rusya’nın…

                                                   

33. Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında düzenlenen “5. Uluslararası Barış Güzeli Yarışması” önceki akşam Festival Gösteri Merkezi’nde yapıldı. Barış tacını, Rusya’yı temsil eden 24 yaşındaki Vika Drizlionok takarken, Karadağ’ı temsil eden Nina Stanisic ikinci ve Türkiye’yi temsil eden Gözde Fidan üçüncü oldu.

Yarışmaya Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Milletvekili Ahmet Çaluda, UBP Genel Sekreter Yardımcısı milletvekili Mutlu Atasayan, Belediye meclis üyeleri katılırken, bölge halkı ve basın da geceye yoğun ilgi gösterdi.

17 GÜZEL KATILDI

Sunuculuğunu ve koreografını Bülent Günkut’un yaptığı yarışmanın sponsorluğunu Yağmur Butik ileLimasol Türk Kooperatif Bankası  yaptı.

Yarışmaya bu yıl Polonya, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Kazakistan, Karayip Adaları, Hollanda, Bosna-Hersek, Litvanya, Sırbistan, Hırvatistan, Letonya, Nijerya, Makedonya, Türkiye, Rusya, Karadağ ve KKTC olmak üzere toplam 17 güzel katıldı.

Yaklaşık bir haftadır ülkemizde bulunan ve basına tanıtılan güzeller ilk olarak kendi ülkelerine özgü kıyafetleriyle jürinin karşısına çıktı. Birbirinden güzel 17 yarışmacı gece boyunca hem izleyenlerden, hem de basın mensuplarından büyük ilgi gördü.