LTKB ile Yeniboğaziçi Belediyesi Arasaında Protokol İmzalandı

Yeniboğaziçi Belediyesi, daha çağdaş ve kaliteli hizmet verebilmesi amacıyla fatura ödemelerinde yeni hizmet dönemi başlattı.

Vatandaşların bankadan yaptığı fatura ödemelerinde belediyenin bilgi işlem merkeziyle veri alışverişi yapabilecek işletim sistemi uygulamaya girdi. Başlatılan uygulamayla, Kıbrıs’ın genelinin yanında, banka şubeleri aracılığı ile dünyanın dört bir yanından online yatırımların yapılabilmesine olanak sağlandı.

Creditwest Bank Ltd.,Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd., İktisat Bankası Ltd. olmak üzere toplam 3 bankada bilgi işlem altyapısını tamamlayan Yeniboğaziçi Belediyesi, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nda önümüzdeki günlerde teknik altyapıyı tamamlamaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Yeniboğaziçi Belediyesi, bu kapsamda Kooperatif Merkez Bankası Ltd.’le kredi kartı ile taksitlendirme uygulaması gibi büyük bir kolaylık sağlanması için de teknik altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren konuyla ilgili yaptığı açıklamada, data alışverişi sistemiyle bankalardan yapılacak ödemelerin bilgi işlem merkezine yanısyacağını, teknoloji kullanımının daha çağdaş ve kaliteli hizmet verilebilmesinde büyük rol oynadığını vurguladı. Bütün konut ve işyerine ait su, temizlik-aydınlatma, kira, meslek ve işyeri bulundurma konularındaki ödemelerin belediye veznesinden yapılacak ödemeyle, banka veznelerinden yapılacak ödeme arasında hiçbir fark olmayacağını dile getiren Cemal Biren, abonelerin banka veznesinde yapacakları işlemlerin belediyenin bilgi işlem merkeziyle eş zamanlı olarak veri alışverişinde bulunabileceğini söyledi.