LSS’den 23 Nisan hediyesi

LSS’den 23 Nisan hediyesi

Limasol Türk Kooperatif Bankası ile LimasolSosyal Sorumluluk Co (LSS) 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk İlkokulu öğrencilerini tiyatroyla buluşturdu.

Atatürk İlkokulu’ndan 100 öğrenci, Genç TV binasında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun LSS’nin katkılarıyla hazırladığı ‘İki Bavul Dolusu’ oyununu izledi.

LSS’nin organizasyonuyla bir yıldan beri çocuklarla buluşan İki Bavul dolusu oyununu geçtiğimiz yıl 23 Nisan’da  Paşaköy, Yeşilyurt İlkokulu, Lefkoşa Özel Eğitim Vakfı ve Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi için özel olarak oynanmıştı. Geleneği devam ettiren Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu, bu yıl da oyunu Atatürk İlkokulu öğrencilerine özel olarak sundu.

Oyun sonrası Limasol Türk Kooperatif Bankası ile LimasolSosyal Sorumluluk Co yetkilileri tarafından öğrencilere eğitici oyunlar hediye edilirken, çocuklar tiyatrocularla sohbet edip birlikte fotoğraf çektiler.

İlkokul öğrencilerini tiyatroyla buluşturma yanında köklü bir gelecek için çocuk tiyatrosuna da destek vermeyi sürdüreceklerini vurgulayan LSS Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, çocukları sanatın farklı dallarıyla tanıştırdıklarına dikkat çekti. Çocuklara verdikleri önem gereği bu yöndeki çalışmaların artarak devam edeceğinin altını çizen Kemaler, tüm çocukların 23 Nisan’ını kutladı.