LSS, 23 Nisan İlkokulu’na klasik müzik taşıdı

LSS, 23 Nisan İlkokulu’na klasik müzik taşıdı…

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun devam ettirdiği “Yaratıcı Okuma” çalışmalarında üç gün boyunca 23 Nisan İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu, yaratıcı okuma çalışmaları çerçevesinde 23 Nisan İlkokulu’nda 180 çocuğa klasik müzik eğitimi verdi.

Üç gün devam eden çalışmalar Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu ile birlikte yürütüldü. Piyonu ve keman eğitmeni Ammar Dadizadeh, çocuklara Beethoven’i tanıtıp, klasik müziğin nasıl öyküler anlattığı yönünde yaratıcı çalışmalar sundu. Çocukların ritim duygusunu arttırmak üzere de interaktif çalışmalar yapılırken parmaklarıyla yağmur sesi çıkartma denemeleri yapıldı.  Klasik müzik dinleyip dans eden çocuklar çello ile kemanın nasıl duygular uyandırdığına dair çalışmaya katılarak bilgi edindiler.

Çocuklar bu yaratıcı ve interaktif çalışmaların sonunda klasik müziğin dilini/özelliklerini anlama yolunda önemli bir aşama kat ederek eğlenceli saatler geçirdiler. Her çalışmanın sonunda olduğu gibi bu çalışmalarda da çocuklara zeka geliştirici oyuncaklar armağan edildi.

23 Nisan İlkokulu’nda 3 gün boyunca yürütülen çalışmaya, Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu koordinatörü Evgin Gülten, okulun keman ve piyano eğitmeni Ammar Dadizadeh, müzisyen Mohsen Hasannia, DAÜ İletişim Fakültesi öğretim görevlisi ve LSS danışmanı İpek Halim, Limasol Türk Kooperatif Bankası Girne Çarşı Şube müdürü Sündüs Behçet, 23 Nisan İlkokulu  2. Sınıf öğretmenleri ve 23 Nisan İlkokulu Müdür Muavini Ahmet  Özçaylı katıldılar. Çalışmaların sonunda 23 Nisan İlkokulu tarafından Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumuna teşekkür eden Özçaylı, LSS’nin diğer “yaratıcı okuma” çalışmalarında da yer almak istediklerinin altını çizdiler.