Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Güzelyurt Barış İlkokulundaydı

“Yaratıcı okuma” çalışmaları devam ediyor.
Esentepe, Karaoğlanoğlu, Alsancak, Ziyamet, Dipkarpaz, Haspolat ve Gelibolu İlkokullarından sonra Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Güzelyurt Barış İlkokulundaydı. Gönüllü sanatçılarla yürütülen “yaratıcı okuma” çalışmalarında çocukların iletişim becerilerini geliştirmeleri yönünde motive edici yaratıcı çalışmalar yürütülüyor.

Güzelyurt Barış İlkokulundaki çalışmaya çocuk tiyatrosu uzmanı Hatice Tezcan ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu danışmanı, DAÜ, İletişim Fakültesi öğretim görevlisi İpek Halim, Barış İlkokulu 2. Sınıf öğretmenleri ve okulun müdürü Gökçen Kubilay katıldılar.

Tüm 2. Sınıf şubelerinde ayrı ayrı uygulanan çalışmada önce Ayşen Dağlı’nın kaleme aldığı Süslü kitabı okundu. Ardından kitaptaki karakterler analiz edildi ve çocuk tiyatrosu uzmanı Hatice Tezcan’la beraber çocuklar Süslü kitabındaki karakterlerle ilgili drama çalışmaları yaptılar.

Çocuklara tiyatronun önemini aktara Tezcan algı ve ifade geliştirici çalışmalar da yaptırdı. Çocukları kitaba ve tiyatroya yakınlaştıran tüm bu “yaratıcı okuma” çalışmaların sonunda çocuklara, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan, Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu tarafından yaşlarına uygun, onlar için özel olarak tasarlanmış zeka geliştirici oyuncaklar armağan edildi.

Okul müdürü Gökçen hanım, Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu yetkililerine çalışma için teşekkür edip gelecek çalışmalarda da Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumunun çalışmalarında yer almak istediklerini söyledi. Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler de “yaratıcı okuma” çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.