Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Çocuklar İçin Çalışmaya Devam Ediyor

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Çocuklar İçin Çalışmaya Devam Ediyor

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu çocukların öz güvenlerini kuvvetlendirmek ve dil becerilerini geliştirmek üzere başlattığı “Bir Dünya Daha Var, Gördüklerinden Başka” projesinde dördüncü  yılına girmiş bulunuyor.   Birçok farklı çalışmaların gerçekleştirildiği ve sanatçıların gönüllü  olarak destek verdiği bu çalışmanın bir parçası olan tiyatro sanatçıları eşliğinde öykü okuma etkinliğini  Yenicami Okul Öncesi Merkezinde gerçekleştirmiştir.

Ayşen Dağlı’nın yazmış olduğu Süslü kitabı tiyatro sanatçısı Hatice Tezcan tarafından interaktif bir şekilde çocuklara okundu. Arkadaş sevgisinin, çalışmanın ve paylaşmanın öneminin vurgulandığı Süslü kitabını çocuklar büyük bir ilgi ile dinleyip ara ara Süslü’nün yerine bürüdüler. Sınıf öğretmenlerinin, okulun müdürü  GökmenBolkan, Limasol Türk Kooperatif Bankası genel müdür yardımcısı Abdullah Özsusuzlu, Limasol Sosyal Sorumluluk kurumu yönetim kurulu üyeleri İpek Halim, Özlem Kavaz Soykan ve Limasol Bankası Kurumsal İletişim Birimi Şef yardımcısı Şenay BeletMurat katılmışlardır.

Etkinlik, Çalışmanın sonunda tüm çocuklara zeka geliştirici oyuncakların verilmesiyle sonlandı.

Limasol Türk Koopertif Bankası’nın bir yan kuruluşu olan LSS, farklı ilkokullarda müzik, okuma, drama, şiir, yoga , resim gibi alanlarda yaratıcı çalışmalarını yürütmeye  devam edeceğini belirten, Limasol Sosyal Sorumluluk  Kurumunun, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler de çalışmaları yakından takip ettiğini, öğretmenler ve okul müdürlerinden olumlu tepkiler aldıklarını ve  bu anlamda eğitime koymuş oldukları katkıdan dolayı da büyük bir mutluluk duyduklarını ekledi.