Limasol Sigorta’da Yüksek Verimlilik Dönemi

Lefkoşa Haber Ajansı – Lefkoşa News Agency

Limasol Sigorta’da Yüksek Verimlilik Dönemi

Çalışanları, acenteleri ve yöneticileriyle birlikte 14.’ncü yaşını kutlayan Limasol Sigorta’nın 2011 yılını, yaklaşık 18 bin poliçe ve 5 milyon lirayı aşan primle kapatmaya hazırlandığı açıklandı.

Limasol Sigorta’nın Girne Dome Hotel’de yer alan yaş günü etkinliğinde Toplumsal sosyal sorumluluğa verilen önem çerçevesinde Milenyum Yılı olarak ilan edilen 2000 de hayata merhaba diyen ilk çocuğa sağlanan ‘ 18 yaşına kadar eğitim bursu’nun ilk giderleri de aileye ödendi.

Yıldönümü etkinliğinde konuşan Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Limasol Sigorta’nın maksimum verimlilikle çalışıyor olmasından banka yönetimi olarak mutlu olduklarını belirtti. Kemaler, sigortalı yaşamda pazar payının yüksek oranlarda seyretmesinin Limasol Sigorta ailesine moral ve motivasyon kaynağı olmasını, yeni yılın strateji planlarının bu çerçevede yapılmasını beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Etkinlikte konuşan Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, son bir yılda 17 bin 587 poliçe yazan, 5 milyon 13 bin liralık prim üreten, yüzde 60’lık prim-hasar oranına sahip olmanın gururu ile 15.’nci yıla girdiklerini yeni yılda daha yüksek bir enerji ile çalışacaklarını söyledi. Asker, acente yöneticileri ile birlikte yeni yılda motor dışındaki sigorta alanlarına yoğunlaşacaklarını kaydetti.

Etkinliğin son konuşmasını yapan banka ve sigorta kurucularından Gözel Halim, Limasol Sigorta’nın sabırlı, inançlı ve heyecanlı bir çalışma sonucunda bugünlere ulaştığını, gelinen noktada durmamak gerektiğini, yaratılan güven ortamının da yardımı ve gösterilen heyecan ve kararlılıkla yarınların bugünlerden çok daha iyi olacağına inandığını vurguladı.
Konuşmalar sonrasında Hüseyin Kemaler ve Gözel Halim, “ milenyum çocuğu” olarak kabul edilen TMK’nın başarılı öğrencilerinden Salih Ertem Özdeğirmenci’ye okul masraflarının karşılığı olan çeki takdim ettiler. Etkinlik kokteyl parti ile devam etti.