Limasol Sigorta Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Limasol Sigorta Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Sigorta sektörünün köklü kuruluşlarından Limasol Sigorta Ltd. 11. Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaptı.
Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) Merkez Şube Kültür Salonu’ndan yer alan olağan genel kurul toplantısında sigortayı  yönetecek Direktörler Kurulu da seçimle belirlendi.
Limasol Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in divan sekreterleriyle birlikte yönettiği Limasol Sigorta olağan genel kurulu, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel Kurul, Faaliyet Raporu’nun okunması, hesapların oybirliği ile aklanması, Murakıp belirlenmesi, geçmiş yıl kararlarının  ihtiyata , ihtiyattan sermayeye aktarılması, Direktörler Kurulu’nun seçimi, dilek ve temennilerle tamamlandı.
Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker, faaliyet raporunu sunuş konuşmasında, müşteri memnuniyeti ve güvenilirliğe özel önem vererek, ülkenin en iyi sigorta şirketi olma vizyonu ile çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi. Sigorta olarak son iki yılı belirlenen hedeflerin üzerinde, maksimum verimlilikte kapattıklarını  belirten Asker,  bu başarıda çalışanların birbirlerine duydukları sevgi ve saygı, işyerine bağlılık kadar “ Limasol Poliçen Varsa Sorun Yok”  sloganıyla müşteriden gelen güvenin büyük rolü bulunduğunu vurguladı.

KEMALER’İN DEĞERLENDİRMESİ

Limasol Sigorta Direktörler Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, genel kurul üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, Limasol Sigorta’nın sektördeki üstün performansından mutlu olduklarını, sigortanın başarı grafiğini mevcut rekabet ortamında sürekli üst seviyede tutması yönünde yönetimden personele herkesin gereken özveriyi yeni dönemde de  göstereceğine inandıklarını kaydetti.
Konuşmasında yeni yürürlüğe giren sigorta yasasına da değinen Kemaler, yeni yasa ile mali yükümlülüklerin yüksek oranlarda artırıldığına, acente – sigorta işbirliğine düzenlemeler getirildiğine işaret ederek, Limasol Sigorta olarak  geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öngörülen büyüme hedeflerinin yeni yasa ile uyumlu olması gerektiğinin altını çizdi.