Limasol Sigorta Ltd.16’ncı Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Limasol Sigorta Ltd.16’ncı Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Limasol Sigorta 16. Yıllık Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı. Limasol Bankası Genel Müdürlük Kültür Salonu’nda yeralan toplantıda Sigortayı yönetecek Direktörler Kurulu da belirlendi.

Limasol Sigorta Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in divan sekreterleriyle birlikte yönettiği Limasol Sigorta Olağan Genel Kurulu, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Genel Kurul faaliyet raporunun okunması, hesapların oybirliği ile aklanması, murakıp tayini, temettü dağıtımının onaylanması,geçmiş yıl karlarının ihtiyata aktarılması, direktörler kurulunun seçimi, dilek ve temennilerle Genel Kurul tamamlanmıştır.

Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker Genel Kurul’da yaptığı konuşma ve sunumunda şunları aktardı:

KKTC’nin en köklü bankalarından birisi olan Limasol Bankası’nın yan kuruluşu olarak kurulan Limasol Sigorta Ltd., 20 yıllık deneyimi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmalar yapmaktadır. Sigortamız müşterilerine sigorta ve risk danışmanlığı yaparak oluşan hasarlar ve zararların en aza indirgenmesini sağlamak için önemli çalışmalar sürdürmektedir. Geçen bir yıllık süreçte, belirlenen hedefleri maksimum verimlilikle kapatarakoluşan hasarların da hızlı bir şekilde giderilmesini sağladık. Ayrıca geçtiğimiz yılda hissedarlarımıza temettü dağıtmanınmutluluğunu yaşadık.  Sigortacılık faaliyetleri yanı sıra sosyal sorumluluğun her alanında önemine inanan Limasol Sigorta bu bağlamda da önemli çalışmalara katkı sağlamıştır.

Limasol Sigorta Direktörler Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise genel kurul üyelerine yaptığı konuşmada, Limasol Sigorta’nın sektördeki başarılı performasından mutlu olduklarını belirterek, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini  iletti.

Genel kurul kapanışının ardından, direktörler kuruluna seçilen üyeler toplu fotoğraf çektirdi.