Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi Sonuçlandı!

092019 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonaları hafta sonu gerçekleşen Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi ile başladı. Oldukça zorlayıcı etapların geçildiği 2 günlük rallide (06 – 07 Nisan 2019), 18 ekip start alırken 14 ekip finişi görebildi.

Limasol Sigorta Ana Sponsorluğunda gerçekleşen şampiyonada Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler; Limasol Sigorta olarak bu anlamlı ve ülkemizde oldukça ses getiren rallide ana sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu; ükemizde sigortacılık alanınında liderliğin yanısıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncülük yapmayı kendine misyon edinen kurumumuz, coğrafyamızın en önemli spor organizasyonlarından birine daha ana sponsor olarak katkı sağlamanın heyecanını yaşadı” dedi.

Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ise; Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK), Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu desteği ile önemli bir işbirliği ve titiz bir yönetim anlayışıyla hazırlıklarını yaptığı rallinin, böylesine ilgi ve başarı ile tamamlanmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek Limasol Sigorta Güvenli Sürüşü Destekliyor sloganının altını önemle çizerek; sürücülerin yollarda hızlı araba sürmemesini bu tarz tutkusu olanların, yollarda değil pistlerde araç kullanmalarını önemle vurguladı.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu; Limasol Bankası önünde start alan yan kuruluşumuz Limasol Sigorta’nın Ana Sponsorluğunda gerçekleşen, Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisine ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyduğunu dile getirirken; Sosyal sorumluluğa önem veren Limasol Grup olarak daima spor ve sporcunun yanında yer alacaklarının altını çizdi. Dereceye girenlere plaketlerini Limasol Grup üst düzey yönetimi takdim ederek ilgili sponsorluk toplu anı fotoğrafı ile noktalandı.

 

Yarış ile ilgili detaylı bilgiler:

Yarışında seyircilere güzel dakikalar yaşatan Cevdet Alptürk ile Rauf Denktaş arasındaki mücadele nefes kesti.

Cumartesi Cemsa, Pazar günü ise ikişer kez Görneç, Kalavaç ve Aktepe etaplarının geçilmesiyle Limasol Bankası önünde son bulan rallide kazanan Cevdet Alptürk -Özden Yılmaz ikilisi oldu.

Rallide 7 özel etabın 5’inde en iyi dereceyi yapan Rauf Denktaş – Mehmet Mişon ikilisi ise günü ikinci olarak tamamladı.

Macila Ralli Takımı’ndan Fikri Macila – Doğa Koyuncu ise günü 3. olarak tamamladı. UTV CUP adı altında Sınıf R’de de büyük çekişme yaşanırken Sınıf R’de günün kazananı Edim Macila – Eser Harper ikilisi oldu

İkincilik İrfan Göçen – Mehmet Çağla’nın olurken, üçüncü ise genç pilotlar Ahmet Kofalı – Buğur Kambillili oldu.

Cahit Yetkili-Harun Çakır, İbrahim Yolcu Argün-Niyazi Yorgancıoğlu, Celal Bozbeyli-Taykun Erdal ve Necati Güney – Yunus Özyay ikilisi ise yarışı tamamlayamadı.

Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisi’nde Sınıf 1’de Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır, Sınıf 2’de Cevdet Alptürk – Özden Yılmaz, Sınıf 4’de Özhan Karaduman – Serdar Kumru, Sınıf R’de Edim Macila – Eser Harper, Sınıf N’de Nethouse Ralli Takımından Murat Aşık – Ali Kiremitçioğlu, gençlerde ise Cevdet Alptürk, Sınıf T1’de Ozan Birşen-Ömer İlhan Sayar yarışı birinci olarak tamamladı.

Yarışın Kahramanı ise Vural Vurur seçildi. Bir sonraki Ralli Şampiyonası 18-19 Mayıs’ta gerçekleşecek.