Limasol Banking Academy (LBA) Staj Programı Fark yaratıyor…

Limasol Banking Academy (LBA) Staj Programı Fark yaratıyor…

Donanımlı bankacı ve finansçılar yetiştirmek amacıyla kurulan Limasol Banking Academy  kapsamında açılan staj programları ilgiyle karşılanıyor.

Limasol Banking Academy ve Limasol Türk Kooperatif Bankası İnsan Kaynakları ortaklığında koordine edilen staj programı bankacılık ve finanas alanında kariyer yapmayı hedefleyen bireylerin kariyer planlamalarına katkı koyma amacıyla başlatılmıştı. Kişilerin kariyer yapmayı planladıkları mesleği tanımak ve hangi bölümlerde daha başarılı olabileceklerini keşvetmeleri için önemli fırsat yaratan staj programı adaylara  76 yıllık köklü bir kurum olan Limasol Bankası’nda deneyim elde etme fırsatı sunuyor.

İKİ TOPLUMLU STAJ PROGRAMI BAŞLIYOR
Limasol Banking Academy,  Leading by Example Projesi kapsamında stajyer alımı yapmaya hazırlanıyor.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Cyprus Chamber of Commerce and Industry (CCCI)  tarafından yürütülmekte olan Leading by Example Projesi iki toplumdaki iş insanlarının işbirliği projeleriyle topluma örnek olmayı amaçlıyor.  Proje Kapsamında bankacılığa uygun eğitim almış olan, yeni mezun stajyer 3 ay boyunca (Kasım-Aralık- Ocak) Limasol Bankası’nın çeşitli birimlerinde  görev yapacaktır.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler konuyla ilgili görüşlerini aktardığı konuşmasında “iki toplumlu staj programının arzu edilen toplumsal yakınlaşma ve işşbirliği açısından önem arzettiğini ve bu gibi ortak çalışma alanlarının arttırılması gerektiğine inandığını belirtti”.  Limasol Bankası ve yan kuruluşlarının öncü ve barışcıl girişimlerini önümüzdeki günlerde de sürdüreceğini de belirten Kemaler, özellikle staj konusunun bireylerin kariyer yaşamında belirleyici bir saha deneyimi olduğuna da dikkat çekti.