Limasol Bankası’nın Sanata Katkıları Sürüyor

Limasol Bankası’nın Sanata Katkıları Sürüyor
Liseli Gençlerin Çalışmaları Gururlandırdı

Limasol Bankası katkıları ile 3 yıldır üst üste gerçekleşen Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübünün düzenlediği ‘Çalışan İnsanlarımız’ adlı fotoğraf sergisi İsmet Vehit Güney Sergi salonunda açıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket, Limasol Bankası Yönetim Kurulu  Başkanı Hüseyin Kemaler, Genel Müdür İlkin Yoğutçuoğlu, banka üst yönetimi, okul müdür ve öğretmenleri ve genç yarışmacıların katıldığı etkinlik yoğun ilgiyle karşılandı.

Atatürk Meslek Lisesi Müdürü Aktan Erdoğa açılış konuşmasında genelde ülkede fotoğrafçılığın yayılması amacı ile özelde ise Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık kulübü öğrencilerinin fotoğraf alanında gelişim sağlamaları için düzenlenen önemli projede Limasol Bankası’nı 3 yıldır yanlarında görmenin güçlerine güç kattığını söyledi.

Erdoğa; Atatürk Meslek Lisesi’nin Kurulduğu 1957 yılından itibaren proje faaliyet ve etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerine verdiği değer ile de ülke eğitimine önemli katkılarla bulunduğunu belirtti. Erdoğa, bu projenin gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Limasol Bankası’na ve proje için emek sarfeden tüm öğrenci ve öğretmenlere de teşekkür etti.

Yoğurtçuoğlu; Limasol Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu konuşmasında, Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrenci ve öğretmenlerini başarılı çalışmaları için tebrik ederek,  gençlerin fotoğrafçılık alanında harikalar yarattığına tanık olduklarını ve bu projeye destek vererek hem  gençlerin özgüven kazanmasına, hemde mesleklerin tanıtılması ve hatırlatılmasına katkı koymuş olmaktan  büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Şirket; Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket konuşmasında genç fotoğrafçıların sanata gösterdiği öneme değinerek; çalışan insanlar adlı sergide çeşitli meslek dallarının  fotoğraflarının bir araya gelmesinden duyduğu mutluluğu belirterek başta Limasol Bankası’na ve Atatürk Meslek Lisesi’ne teşekkürlerini sunarak;  ülkede sanatın, sanatseverlerin ve sanatçıların artmasının en büyük arzusu olduğunu belirtti.

Saner; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner serginin 4 – 10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftası nedeniyle özel önem taşıdığına işaret ederek; serginin kendilerine bir kez daha ‘emeğin en yüce değer olduğunu, her alanda insanımızın güven ve huzur içerisinde çalışmasının en önemli etkenlerin başında geldiğini anımsattığını kaydetti. Kayıtlı işsiz sayısının 9 bin, yabancı iş gücünün 45 binli rakamlarda seyrettiği ülkede sergilenen eserlerin daha bir anlam taşıdığını ifade eden Bakan Saner  ‘Limasol Bankası’na, Atatürk Meslek Lisesi’nin özverili öğretmenlerine, ailelerine ve öğrencilerine teşekkürlerini ileterek başarılarının devamını diledi.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise etkinlikle ilgili mesajında  Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrenci ve öğretmenlerini başarılı çalışmaları için tebrik ederek, gençlere ve geleceğe dokunan projelerin çoğalmasını temenni etti.

Sergi, eserlerin gezilmesi, toplu anı fotoğrafı ve kokteyl parti ile tamamlandı.