Limasol Bankasından Personele Sağlık Fonu Güvencesi

Limasol Bankasından Personele Sağlık Fonu Güvencesi

Limasol Bankası sektörde ilk kez çalışanına sendikal güvence altında sağlık fonundan yararlanma olanağı getirdi Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) Banka ve Sigorta Çalışanlarının örgütlü kuruluşu BASS Sendikası ile banka personeline yönelik “ Personel Sağlık Fonu ” oluşturulmasını hedefleyen protokol imzaladı.

LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve BASS Genel Sekreteri Ali Yeltekin’in banka genel merkezi toplantı salonunda imzaladıkları protokol, oluşturulacak sağlık fonu vasıtasıyla banka personeline sağlık sorunlarına çözümde katkı sağlamayı amaçlıyor.

Banka çalışanlarının tümünü kapsamına alan “ Personel Sağlık Fonu ”na başlangıç olarak Limasol Bankası 15 bin TL katkı koyarken, banka çalışanları da aylık 5 TL katkılarla fona birikim sağlayacak. Sendika ve Banka’nın birlikte oluşturacakları yönetimle yürütülecek Fon, personelin kanser hastalığı dahil sağlık konusunda yaşayacağı sorunlara katkı sağlayacak.

Limasol Türk Kooperatif Bankası ile BASS arasında dün yer alan protokol imza etkinliğinde Banka Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu, Genel Müdür Yardımcıları Abdullah Özsusuzlu ve İlker Bahçecioğlu, Yönetim Kurulu İdari Sekreteri Akıle Tatarlar, BASS Mali Sekreteri Mustafa Doğru da hazır bulundular.