Limasol Bankası’ndan Bankacılığa Akademik Vizyon

Limasol Bankası’ndan Bankacılığa Akademik Vizyon

Bankacılık ve finans sektöründe ilklere imza atmayı gelenek haline getiren Limasol Bankası’nın oluşturduğu Limasol Banking Academy üniversitlerle de işbirliği yaparak çalışanları yanında topluma üst düzeyde yetkinlik kazandırmayı hedefliyor.

Bankacılıkta kurumsallaşma adına önemli bir adım teşkil eden Limasol Bankacılık Akademi’si, yerel ve yurt dışı üniversiteleriyle de işbirliği yaparak, bir yandan banka personeline diğer yandan gereksinim duyan gençlere, gönüllü kuruluşlara teknoloji bankacılığı, finans ve sigorta konularında üst seviyede yetkinlik kazandıracak akademik hizmetler sunmayı hedefliyor.Limasol Banking Academy (Limasol Bankacılık Akademisi) 2013 – 2014 eğitim – öğretim dönemini Doğu Akdeniz Üniversitesi ile birlikte hazırladığı programla başlatacak. Bu bağlamda, Limasol Banking Academy (LBA) DAÜ – GİMER (Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi) ile işbirliği protokolü imzaladı.

DAÜ – LTKB İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Protokol Limasol Bankası Lefkoşa Merkez Binasında imzalandı. Protokole Limasol Bankası YK Başkanı Hüseyin Kemaler ve DAÜ’den Rektör Prof. Dr. Abdullah Öztoprak imza attı.
Etkinlikte ayrıca DAÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Osman Yılmaz, Limasol Bankası YK Üyesi Av. Batuhan Halim, YK üyesiDoç. Dr. Mustafa Tümer, LTKB Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu da hazır bulundu.

Protokole imzaların atılmasından önce basına konuşan DAÜ Rektörü Prof.Dr. Abdullah Öztoprak, üniversite olarak bankacılık ve finans sektörüne akademik bir vizyon kazandırılmasına, gençlere bu alanda iş ve kariyer geliştirme olanağı yaratılmasına olanak verecek girişimi başlatan Limasol Bankası’nı kutladı. Öztoprak, ülkenin en büyük üniversitesi olarak gençlere ulusal ve uluslararası ölçekte dinamizm kazandıracak, yetkinliklerini artıracak güçlü projelere katkılar koymaya devam edeceklerini belirtti.

“ GENÇLERE DAHA GÜÇLÜ BİR GELECEK ”

Limasol Bankası YK Başkanı Hüseyin Kemaler ülke gençliğine güçlü bir gelecek sağlamaya yönelik projeyi hayata geçirecek imzayı atmadan önce düşüncelerini şöyle ifade etti:
“İnsan Kaynakları finans sektörü için en önemli araçtır – doğru yetişen yetkin çalışanlar bankacılık sektörünün geleceği için vazgeçilmez kaynak olacaktır. Bu bilinçle hareket eden bankamız genç nesillere kariyer olanakları yaratmaya, daha güçlü bir gelecek hazırlamada onların yanında olmaya devam edecek”