Limasol Bankası’nda Yoğun Katılımlı Coşkulu Genel Kurul

Limasol Bankası’nda Yoğun Katılımlı Coşkulu Genel Kurul

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulunu belirleyen   Özel Genel Kurul toplantısı Lefkoşa Türk Maarif Koleji Rauf Raif Denktaş Kültür Salonu’nda gerçekleşti.

Kooperatif Şirketler Mukayyitliği denetim ve gözetiminde gerçekleşen  hissedarların, banka çalışanlarının ve davetlilerin yoğun  katılım gösterdiği Özel Genel Kurul  coşkulu bir açılış seremonisine de ev sahipliği yaptı. Genel Kurulu Başbakan İrsen Küçük’ün yanısıra Maliye Bakanı Ersin Tatar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Güzelyurt ve Yeni Boğaziçi belediye başkanları da izlediler.

Divan oluşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunmasının ardından  söz alan  LTKB yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler,  göreve geldikleri günden bugüne yapılan çalışmalardan oluşan bir de sunum gerçekleştirdi. Çeşitli video gösterileri ile zenginleştirilen sunum katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.  Kemaler yaptığı konuşmada  “Köklü Geçmiş, Güvenli Gelecek”  temasına dikkat çekerek , LTKB’nin 74 yıldır toplumun ihtiyaçlarına duyarlı bankacılık anlayışı ile herzaman daha iyi hizmet vermek için çalışan bir banka olduğuna değindi.

Sunumun ardından katılımcılara hitaben konuşma yapan  Başbakan İrsen Küçük, Limasol Bankası’nın KKTC için önemli bir finans kuruluşu ve ayni zamanda önemli bir Kooperatif olduğunun altını çizdi.Başbakan, yeni dönemde görev alacak olan adayların belirleneceği seçimin kuruma hayırlı olmasını diledi. Başbakan Küçük’ün ardından kürsüye gelen Maliye Bakanı Tatar ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bankanın ülke ekonomisine katkıları yanında toplumsal sosyal sorumluluk projelerine destekelerinden övgüyle söz ederek yöneticileri kutladılar. Protokol konuşmalarının ardından genel kurula gündemindeki yönetim kurulu seçimini gerçekleştirmek üzere ara verildi.

Gündem maddelerinin icrasının ardından seçim ile devam eden etkinlikte  hissedarlar 6 aday  için oy kullandı. Hüseyin Kemaler, Halil Berkin, Haluk Ruhi, Batuhan Halim, Doç. Dr. Mustafa Tümer ve Serdar Turganer’in aday olduğu seçim sonuçlarına göre LTKB’de 3 yıllık yeni dönem için yönetim şu isimlerden oluştu: “ Hüseyin Kemaler – Batuhan Halim – Haluk Ruhi – Halil Berkin – Mustafa Tümer”