Limasol Bankası’nda Yıldönümü Heyecanı

Lefkoşa Haber Ajansı
Nicosia News Agency

Limasol Bankası’nda Yıldönümü Heyecanı

Lha – Finans sektörünün en köklü kuruluşları arasında yer alan Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) 71’nci yılını kutladı.

Limasol’un Ankara Caddesi’nde 9 Haziran 1939 yılında faaliyete başlayan, Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesinin mihenk taşlarından Limasol Türk Kooperatif Bankası, ülke genelindeki 9 şube ve 174 çalışanı ile finans sektöründe 71 yılı geride bırakmanın heyecanını yaşadı. LTKB’nin 71’nci kuruluş yılı nedeniyle dün tüm şubelerde işlem yapmaya gelen müşterilere özel ikramda bulunulurken, Yönetim Kurulu da banka üst düzey yönetimi ile özel bir toplantı gerçekleştirdi. Lefkoşa Merkez Binası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Kemaler’in yönetiminde yapılan toplantıda, bankanın 70’nci kuruluş yılında başlayan ve 71’nci yılda devam eden bir dizi etkinliklerle ilgili program ele alınarak, programın yıl sonuna kadar olan bölümleri gözden geçirildi.

2009 yılı karı 2 milyon 874 bin lira

Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz hafta gerçekleştiren Limasol Bankası, 2009 yılını 2 milyon 874 bin lira karla kapatırken, aktif toplamda 147 milyondan 217 milyon liraya ulaştı. 2009 yılında bir önceki yıla göre piyasalara sağladığı kredi desteği 74 milyon liradan 114 milyon liraya ulaşan Limasol Türk Kooperatif Bankası, yeni vizyonunu “ 5 yıl içinde KKTC’nin en etkin, 10 yıl içinde tartışmasız finans liderliği” olarak belirledi.

Lha