Limasol Bankası’na Kültür ve Sanata Katkı Plaketi

Halktan kazandığının bir bölümünü yine halkıyla paylaşan, sosyal sorumluluk projelerinin yanısıra, eğitim sağlık ve spora sürekli katkı koyan Limasol Bankası, kültür ve sanata desteğini aralıksız devam ettiriyor.

Limasol Bankası’nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Platin Sponsoru olduğu 17. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali, bu yıl yerli ve yabancı 30 bini aşkın sanatseveri ağırladı. Sanatseverler, Salamis Antik Tiyatro’nun “büyülü” havasında yerli ve yabancı birçok ünlü yıldızı ağırladı.

Bu yıl 17 Haziran akşamında, Fransızların dünyaca meşhur sanatçısı Zaz konseriyle başlayan festival de, KKTC, Türkiye ve dünyadan sanatçılar sanatseverlerle buluştu. Yine bir dünya starı  Natalie Cole konseri ile 15 Temmuz’da tamamlanan festival kapsamında, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, Goran Bregovic, “İnce Saz”, Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, Rojas ve Rodriguez Flamenko Topluluğu, Luz Casal ve Erkan Erzurumlu sanatseverlerle buluştu.

Final konseri öncesinde, Festival’e katkılarından dolayı Limasol Türk Kooperatif Bankası’na (LTKB) teşekkür plaketi verildi. Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp tarafından takdim edilen plaketi LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler aldı.

LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise, Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali’ni 17. Kez halkla buluşturduğu için Mağusa Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Kemaler,  kültür sanat festivallerinin  ülkemizde yeralmasına olanak sağlanmasından ve Banka olarak buna katkı sağlmaktan memnuniyet duyduklarını  da sözlerine ekledi.

Festivale Platin Sponsor olan Limasol Bankası, bu yıl da festivali çocuklarıyla izlemeye gelenlere balonların yanı sıra çeşitli promosyon ürünleri dağıttı.

Ülke bankacılığında 74 yıllık köklü ve güçlü bir konuma sahip Limasol Bankası, dünden bugüne halkın kültür ve sanata olan ilgisine özel projelerle destek vermeyi sürdürüyor. Sosyal yaşama renk katan birçok festivale katkılarını sürdüren Limasol Bankası banka bünyesinde oluşturduğu Sosyal Sorumluluk Kurumu vasıtasıyla Lefkoşa Devlet Tiyatrosu çocuk oyunlarına ana sponsor olarak tiyatroyu ülke çapında ağırlıkla kırsal alanda okuyan çocuklarla tanıştırmayı,  okuma alışkanlıklarını geliştirmede çocuklara yardımcı olacak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.