Limasol Bankası yarıyılda öngörülen hedefi aştı

Limasol Bankası Yarıyılda Öngörülen Hedeflerini Aştı..
Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yarıyılda 2010 yılı için öngörülen hedefleri aştığı açıklandı.

Limasol Bankası’nın 2010 yılı için öngördüğü hedeflerin Haziran sonu itibarıyla değerlendirildiği toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Ahmet Gündüz, Genel Müdür Yardımcıları Abdullah Özsusuzlu ve İlker Bahçecioğlu, Pazarlama Müdürü Engin Eras, Kredi Kontrol Müdürü Ünal Ferit, Hazine ve Fon Yönetimi Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu katıldı.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in başkanlık ettiği toplantıda bankanın altı aylık performans değerlendirmesi yanısıra yılsonu satış ve pazarlama stratejileri, insan kaynaklarına yatırım ve sosyal sorumluluk projeleri ele alındı.


HEDEFLER ŞİMDİDEN AŞILDI

LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, toplantıda yaptığı değerlendirmede, sağlıklı büyüyen, güçlü, güvenilir yapıdaki Limasol Bankası’nın bu yılın ilk 6 ayında 2 milyon 950 bin liralık karlılığa ulaşarak yıla başlarken öngördüğü hedefleri aştığını vurguladı.
Geçtiğimiz yılı 2 milyon 874 bin 851 lira karlılıkla kapatan Limasol Bankası’nın bu yılın ilk 6 ayında bu hedefleri aşmış olmasının kıvanç verici olduğuna işaret eden Kemaler, Merkez Bankası verilerine göre 2009 yılını yerel özel bankalar arasında büyümede yüzdelik olarak birinci sırada kapatan bankanın 2010 yılında da ayni hedefe ulaşacağına inandığını kaydetti.

“ÜLKE İLE BİRLİKTE BÜYÜMEK”
Ülkede yaşanmakta olan ekonomik ve sosyal sıkıntıları banka olarak yakından izleyip değerlendirdiklerini, bu çerçevede “ yaşanan sıkıntılara birlikte göğüs germe – ülke ile birlikte büyüme ” anlayışından taviz vermeden yollarına devam edeceklerini belirten Kemaler, 71 yıllık köklü mazisinden güç alan Limasol Bankası’nın yılın ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarısındada gençlerin istihdamına, tüketiciye, esnafa, zanaatkâra, yatırımcıya, genç girişimcilere kredi desteği sağlamayı artırarak devam ettireceğini anlattı. LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, ‘’Bankamızın öncülük ettiği anlayış sadece kar amaçlı olmayıp sosyal sorumluluk bilincinide içermektedir. Bu bilinçle bu sene yeni oluşturduğumuz Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ile 2010-2013 yıllarını kapsayacak şekilde yapmayı planladığımız sosyal sorumluluk programlarının ve projelerinin alanları ve ana başlıkları şöyledir.

*Çevre Dostu -Çevreyle ilgili projeler,
*Çocuk-Genç -Genç ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri,
*Sanat-Sanatçı- Yerel sanatçılara destek,
*Spor-Sporcu Destek Programı –Özellikle ülkemizde yüksek kaliteli sporcular yetiştirmeye yönelik projeler geliştirmek.

Detaylandırılmış, sosyal sorumluluk projeleri daha sonra kamuoyuna duyurulacak ve paylaşılacak.”

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Müşteri Memnuniyeti en iyi olan Banka ödülünü aldıkları için Bankanın üst düzey yöneticilerini ve Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın çalışanlarını kutladı.