Limasol Bankası ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’den Anlamlı İşbirliği

Limasol Bankası ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’den Anlamlı İşbirliği

“ Her Koşulda Müşteri Memnuniyeti ” ne verilen özel önem ülkenin köklü ve güçlü 2 kurumunu örnek bir işbirliğine yöneltti.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın 2011 yılında hizmete koyduğu ve halen ülke genelinde 150 ayrı hizmet noktasında halka hızlı ve pratik yolla rutin fatura ödeme olanağı yaratan Fatura Ödeme Sistemi (FÖS) kapsamına Kuzey Kıbrıs Turkcell’ de dahil oldu.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’i Limasol Bankası’nın  “ Anında Fatura Ödeme Sistem Ağına” dahil eden işbirliği protokolunu Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca ve LTKB Genel Müdürü Ahmet Gündüz imzaladılar.

LTKB Lefkoşa Genel Merkezi’nde dün yer alan imza etkinliği öncesinde konuşan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, köklü bir geçmişi ve geleneği bulunan,  ülkenin en önemli yerel bankalarından Lİmasol Türk Kooperatif Bankası ile yeni bir işbirliğine imza atmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.
İşbirliğinin Limasol Bankası müşterileri ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in tüm iş ortakları ve müşterileri adına önemli bir adım olduğuna işaret eden Karaatmaca, “ Kuzey Kıbrıs Turkcell, bu ülkeden kazandığını yine bu ülkede yatırıma dönüştüren, her bir insanımızın hayatına değer katma uğraşı içinde olan, en önemlisi ‘ hayat paylaştıkca güzel’ sözünü kendisine ilke edinen bir kurumdur” şeklinde devam etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ülke geneline yaydığı iletişim merkezleri ile abonelerine ulaştıklarını anımsatan Karaatmaca, bugün imzaladıkları İşbirliği Protokolü ile bu geniş ağın Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın ülke genelindeki 150’yi aşkın hizmet noktasındaki “Fatura Ödeme Sistemi” ile daha da genişleyeceğini, abonelerinin hayatının daha da kolaylaşacağını kaydetti. Aybars Karaatmaca, sözlerini,  Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler şahsında tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederek tamamladı.

LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, imza etkinliği öncesinde yaptığı konuşmada,  sektöründe lider konumunda, ülkeye sürekli yatırımlar yapan güzide bir kuruluş olan Kuzey Kıbrıs Turkcell’le halka hizmette 73 yılı geride bıraktıkları bu günlerde yapıcı ve yararlı olacağına inandıkları bir işbirliğine gitmekten kıvanç duyduklarını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl hizmete koydukları, gerek kırsal alanda gerekse yoğun yerleşim bölgelerinde insanlara elektrik, su ve telefon gibi sabit ve rutin giderleri hafta sonlarında, gündüz veya gece diledikleri anda ödeme olanağı yaratan “Fatura Ödeme Sistemi ”nin beklentilerin ötesinde ilgi görmesinden heyecan duyduklarını belirten Kemaler, “insanımıza hayatı kolaylaştıran, zamanı daha verimli kullanma olanağı yaratan böyle bir sisteme Kuzey Kıbrıs Turkcell abonelerinin de  dahil edilmesine olanak tanıyan kurumun değerli yöneticilerine Banka olarak bizler de teşekkür eder, işbirliğinin hayırlı olmasını dileriz” şeklinde sözlerini noktaladı.

LTKB’nin yaklaşık 1 yıldır hizmete koyduğu, kamu, belediye veya özel sektör faturalarının anında ödenmesini sağlayan  “ Fatura Ödeme Sistemi ” halen KKTC genelinde 5 bölgede 153 hizmet noktasında fiilen çalışıyor. Sistemden yoğun yerleşim yerleri ve kırsal alanda akaryakıt bayileri, marketler, noterler, turizm acenteleri, oteller, restoranlar, muhtarlar yanı sıra birçok alışveriş noktaları yararlanıyor.