Limasol Bankası hayata anlam katan sanata desteğini sürdürüyor

Limasol Bankası hayata anlam katan sanata desteğini sürdürüyor

Köklü kooperatifcilik anlayışını çağdaş bankacılığın gerekleri ile birleştiren Limasol Türk Kooperatif Bankası, yurdun her yanında, yaşamın her anına anlam katan kültür ve sanata desteklerini bu yıl da sürdürüyor.
Kıbrıs Türk Halkının sosyal ve kültürel yaşamında vazgeçilmez yeri olan kültür – sanat festivallerine katkılar koyan Limasol Bankası, bu yıl başarıyla gerçekleşen “17’nci Mağusa Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali ve “18. Uluslararası Gönyeli Halk Dansları ve Kültür Sanat Festivali’ yanısıra “ 6. Yeniboğaziçi Pulya Festivali”ne (16 – 25 Ağustos) bu yıl da sponsor desteği sağladı.
Yaz aylarında halkın sosyal ve kültürel yaşamına damga vuran festivallere katkı yanında sektörde bir ilki gerçekleştirerek sosyal sorumluluğa vermekte olduğu önemi Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu (LSS) adıyla kurumsal kimliğe dönüştüren Limasol Bankası, Lefkoşa Belediye Çocuk Tiyatrosu ile 2 yıldır gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda ülkenin her yanından 8 bini aşkın çocuğu sanatçılar eliyle tiyatro ile buluşturdu. LSS yıl sonundan önce yazın hayatına da önemli eserler katma girişimlerini sürdürüyor.

Kemaler’in değerlendirmesi

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu yıl onbirinci kez düzenlediği, sadece Lefkoşa değil ülke sanatseverlerine doyumsuz tiyatro keyifleri yaşatan Tiyatro Festivali’ne platin sponsor olarak önceki akşam YDÜ AKM’de yer alan açılış seramonisinde festival özel anı plaketi ile onurlandırılan Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, yurdun her yanında, hayatın her anına anlam katan kültür ve sanata bu yılda projeler bazında destek sağlamaktan onur ve gurur duyduklarını bildirdi. Kemaler, banka’nın kültür ve sanat açılımına ilişkin yaptığı değerlendirmede halkın güven ve sonsuz desteğiyle tam 74 yıldır hizmet veren Limasol Bankası olarak kültür ve sanatın, ona emek veren sanatçıların halkla buluşmasına katkılar koymaya devam edeceklerinin altını çizdi. Kemaler, katkı koydukları kültür ve sanat organizasyonlarına halkın yoğun ilgi göstermesinin banka olarak kendilerini ayrıca mutlu ettiğini de vurguladı.