Limasol Bankası Fatura Ödeme Sistemleriyle Hayatı Kolaylaştırıyor

Limasol Bankası Fatura Ödeme Sistemleriyle  Hayatı Kolaylaştırıyor

Limasol Türk Kooperatif Bankası topluma istediği yerden, istediği saat fatura ödeme imkanını sunan  teknoloji ürünü “Fatura Ödeme Sistemleri”’ni ülke çapındaki kırsal bölgeler de dahil 160 noktaya ulaştırmanın gururunu yaşıyor.

Halk artık kamu, belediye veya özel sektör faturalarını anında ödeyerek zamandan tasarruf sağlayan sistem ile market, benzin istasyonu, kırtasiye, mağaza, eczane, turizm acentesi ve otel gibi  işyerlerinde, alışılagelmiş kuyrukta fatura ödemek yerine; belirtilen üye işyerlerinde Fatura Ödeme Sistemleri (FÖS) ile kolayca faturalarını ödemenin rahatlığına varıyor. Kullanıcılar kadar FÖS üye işyerleri de müşterilerine bu kolaylığı sağladığı için hizmetten oldukca memnun.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu henüz Fatura Ödeme Sistemleri ile tanışmayan vatandaş var ise onların da bu hizmetten haberdar olup kolaylığının farkına varmaları için sistemi şöyle açıklıyor;  ”Fatura Ödeme Sistemleri, (günü geçmiş dahil)  her türlü kurum fatura ödeme işlemlerinin (Belediye Su Faturaları, Belediye Emlak vergisi, Belediye Trafik cezaları, Elektrik kurumu, Sabit telefonlar, KKTCELL cep telefonları, Digiturk) banka güvencesiyle ve çeşitli hizmetlerin bütünleşik ve tek noktadan alınabileceği Üye İşyerleri sistemi ile çalışan öncü bir uygulamadır. Fatura Ödeme Sistemleri, Limasol Bankası müşterisi olsun ya da olmasın her yurttaşa, günlük hayatta yoğun iş temposu nedeniyle ödemelerine gerekli zamanı ayıramayan, online işlemlere erişimi sınırlı, karşısında muhatap arayan ve ayrıcalıklı bir ortamda hizmet almak isteyen kişilere ileri teknolojinin olanakları kullanılarak ve doğru, hızlı bir hizmet anlayışı ile ihtiyaçlarını giderme imkanını sunmaktadır. Haftanın her günü ve günün her saati hizmet verme kabiliyetine sahip olan sistemi hayata geçirmekle Limasol Bankası teknoloji bankacılığında bir ilke imza atmıştır”.

Bu sistemden İş yerleri de Kazançlı

Girne’nin önemli işletmelerinden Starling Supermarket direktörü Salim Kayar; 2012 yılında en çok  Fatura Ödeme Sistemleri POS’u kullandırdığı için banka tarafından ödüllendirilen müşteriler arasında yer almıştı. Kayar FÖS ile ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı:  ”Zaman herkes için çok önemli, ‘vakit nakittir! deyiminin giderek daha da anlam kazandığı bir ülkede böyle bir uygulama yapan Limasol Bankasını tebrik ediyorum. Zamanla insanlar FÖS’ü tanıyarak ve kolaylığını keşfettikten sonra; eski alışkanlıklarını bırakıp; teknolojiye ve onu yaratanlara güvenerek bu sistemin  kolaylığının farkına vardıkça sistemin kullanımının daha da yaygınlaşacağına inanıyorum”.

FÖS Kullanıcıları ne diyor?

Ayşe Beledoğlu:  ‘Çalışan bir kadın, eş ve anne olarak bu yoğun tempoda fatura ödemek için sıra beklemeden; bana en yakın Fatura Ödeme Sistemi Üye İş yerine gidip hem alışverişimi yapıyorum hem de faturalarımı kolaylıkla strese girmeden; bir taşla iki kuş hesabı ödemenin mutluluğunu yaşıyorum. Limasol Bankası’na böyle bir kolaylığı hayatımıza sunduğu için çok teşekkür ediyorum.’

Şenay Aktun: ‘Bu sistemi daha önce yurtdışında görmüştüm. Keşke bizim ülkemizde de böyle bir sistem olsa demiştim. Markete alışverişe gittiğimde Fatura Ödeme Sistemleri Kuş logosu dikkatimi çekince oradaki kasiyer bana sistemi ve hangi faturaların ödendiğini söyledikten sonra o gün bu gündür faturalara da bana da özgürlük geldi.’

İbrahim Gingi: ‘İlk başta sistem nasıl çalışır, ne kadar güvenebilirim diye tereddütlerim vardı.  Daha sonra sistemi kullanmak için beni teşvik eden FÖS Üye işyeri Kırtasiye Sahibi Ulus beyin sayesinde sistemin ne kadar pratik ve güvenilir olduğunu ödediğime dair makbuzumuda aldıktan sonra artık tüm yakın çevreme benim yararlandığım bu olaydan onlarında faydalanıp daha geniş kitlelere duyurması için bende artık Ulus Bey gibi emin bir şekilde şiddetle tavsiye ediyorum.

Konuyla ilgili olarak düşüncelerini aktaran Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise “ ilkleri başarmayı misyon edinen Limasol Türk Kooperatif Bankası FÖS ile birlikte kırsal bölgeler dahil pek çok yerleşim yerinde vezneye gitmeden ve vezne saatlerine bağlı kalmadan fatura ödeme kolaylığı sağlamıştır. Bankamızın temel prensiplerinden birisi  sağladığı yeniliklerle vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır, bunu başardığımızı görmek bizim açımızdan ayrı bir  gurur kaynağıdır” dedi.