Limasol Bankası Çocuk Hakları Günü’nde LÖEM’i ziyaret etti

Limasol Bankası 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’ni Ziyaret etti.

Dünyada Çocuk Hakları Günü olarak kutlanan 20 Kasım’da ülkemizde  özel eğitim gören çocuklara Limasol Bankası’ndan anlamlı bir destek geldi.

Limasol Bankası sosyal sorumluluk anlayışına vermekte olduğu özel önem çerçevesinde Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’nin Ocak ayında düzenleneceği  ve Merkezde eğitim alan  öğrenciler tarafından sunulacak olan  ‘Kırda Bir Yaz Sabahı’ isimli tiyatro oyununa maddi destek sağladı.

Limasol Bankası Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Özlem Kavaz Soykan, birim görevlileri  ve Limasol Sosyal Sorumluluk Danışmanı İpek G. Halim’in  gerçekleştirdiği ziyarette  Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’nde sorumlu öğretmen Sezin Yıldırım’a bağış çeki takdim edildi. Takdim esnasında tüm çocukların eşit hak ve fırsatlara sahip olmasının önemini vurgulayan Halkla ilişkiler ve Reklam Müdürü Özlem Kavaz Soykan, “Tiyatro kendini ifade edebilmenin en önemli sanatsal yollardan biridir,  bu maksatla Limasol Bankası olarak Merkezin kendi öğrencileriyle hazırlamakta olduğu tiyatro oyununa katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz” açıklamasında bulundu.  Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Danışmanı İpek G.Halim de, bu yıl uyguladıkları “ Bir dünya daha var ” projesi çerçevesinde İlkokul Çocuklarında İletişim becerilerini geliştirecek kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini, birçok kırsal alan okulunu sanatçı dostlarla gezilerek çocuklara sunumlar yaptıklarını, LTB Çocuk Tiyatrosunun “ İki Bavul Dolusu” oyununa sponsor olunduğunu ve  Lefkoşa Özel Eğitim Merkez’i dahil çok sayıda okul öğrencilerinin oyunu izlemesine olanak sağlandığını anlattı.

Ziyaret esnasında Merkez eğitmenleriyle tanışan banka görevlileri, merkezi gezerek öğrencilere verilmekte olan hizmetleri de yerinde gözlemleyerek var olan sorunlarla ilgili de bilgi aldı.

Limasol Türk Koopratif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler  de konuya ilişkin değerlendirmesinde Dünya Çocuk Hakları gününe dikkat çekerek, çocukların toplumun temel değerleri olduğunu  ve  başta eğitim, sanat, kültür olmak üzere sosyal hayata dair tüm aktivitelerde ayrım gözetmeksizin tüm çocukların varolma haklarınına saygı duyan bir banka olarak Merkez’e maddi ve manevi destek olmaktan onur duyduklarını da ifade etti.