Limasol Bankası Büyümeye Devam Ediyor

Limasol Bankası Büyümeye Devam Ediyor

Kuruluşunun 73.’ncü yılını bugün kutlayan ülkenin köklü ve güçlü finans kurumlarından Limasol Türk Kooperatif Bankası, ülke çapında tam donanımlı olarak hizmet veren şubelerine Gönyeli Yenikent’i de kattı.
Limasol Bankası’nın 13.’ncü şube olarak hizmet ağına kattığı Gönyeli Yenikent şubesinin açılışını Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli yaptılar.
Banka’nın 1974 sonrası yeniden yapılanma sürecinde önemli görevler yüklenen, uzun süre yönetim kurulu başkanlığı da yapan eski parlamenterlerden Avk.Gözel Halim’in de katılımıyla gerçekleşen kurdele kesimi öncesinde  LTKB Genel Müdürü Ahmet Gündüz, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ve kurdele kesimi sonrasında Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel günün anlamını içeren konuşmalar yaptılar.

ÜNAL ÜSTEL

Bakan Ünal Üstel, ülkenin en köklü bankaları arasında yer alan, esnafa, sanayiciye tüketiciye kredi desteği sağlayan,  gençlere istihdam olanağı yaratan Limasol Bankası’nın son yıllarda turizm sektörüne yönelik  kredi desteği sağlamasından ayrıca mutlu olduğunu belirterek, bankanın başarılarında payı olan başta yöneticiler ve personeli kutladı.

AHMET BENLİ

Sürekli gelişen Gönyeli’ye yapılan her yatırımın mutlaka yerini bulduğuna işaret eden Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, kooperatifcilik anlayışı ile ülkeye 73 yıldır değerli hizmetler vermeye devam eden Limasol Türk Kooperatif Bankası’nı kutladı. Benli, Gönyeli halkına temiz su götürme projesine  finansman sağlayarak  belediye olarak kendilerine destek çıkan Limasol Bankası’na uzun ve başarılarla dolu yıllar diledi.

HÜSEYİN KEMALER

Oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleşen Limasol Bankası Gönyeli Yenikent Şube açılışında konuşan banka Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, 09 Haziran 1939 yılında kurulan Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın Kıbrıs Türkünün Ada toprağında tutunabilme mücadelesinde mihenk taşlarından birini teşkil etmesinden gurur duyduklarını belirterek  bankanın geçmişi hakkında bilgiler verdi. Bankanın 1976’lı yıllarda yeni bir yapılanma süreci geçirerek tüm ülkeyi kucaklama ve tüm kıbrıslıların bankası olma kararı aldığını bu çerçevede 5 ilçede şubeler açılarak hizmetlerin yayıldığını anlatan Kemaler, bugünlere gelindiğinde Limasol Bankası’nın çağın gereklerine uygun donanım ve hizmet anlayışı ile güçlenerek büyümeye devam ettiğini, gururla ulaşılan 73 yılın sonrasında KKTC’nin lider bankası olma vizyonu belirlenerek  çalışmaların bu doğrultuda planlanıp yürütüldüğün ve Limasol bankasının kooperatifçilik ruhu ile moderin bankacılığın başarılı bir sentezini yaratarak müşterilerine hizmet sunmaya devam edeceğini kaydetti

Toplumsal Sosyal Sorumluluk bilincine de değinen Kemaler, bankanın kazancının bir kısmını halkıyla paylaşmaya özel önem vermeyi sürdürdüğünü bu çerçevede Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu oluşturularak proje bazında kültüre, sanata, çocukların gelişimine katkılar konulmasına devam edildiğini  vurguladı.

AHMET GÜNDÜZ

LTKB Genel Müdürü Ahmet Gündüz,  kuruluş yıldönümü ile birlikte yeni bir şube daha hizmete açmakla çifte mutluluk yaşadıklarını belirterek, “ banka olarak sizlerin ihtiyaçlarına yönelik hızlı ve doğru çözümler için çalışıyoruz.  Hayatınızı kolaylaştırmak bizim hedefimiz. Bizimle çalışanlar ayrıcalıklarımızdan faydalanmaya devam edecekler”  şeklinde sözlerini tamamladı.
Şube açılış etkinliği kokteyl parti ile tamamlandı.