LİMASOL BANKASI BASS’LA TOPLU SÖZLEŞME YENİLEDİ.

Limasol Türk Kooperatif Bankası BASS’la 2013 Yılı Toplu Sözleşmesini Yeniledi

Limasol Türk Kooperatif Bankası,  Kıbrıs Türk Ofis – Banka – Sigorta ve Ticaret  Çalışanları Sendikası (BASS) ile toplu sözleşme yeniledi.

Banka çalışanlarını toplu sözleşme güvencesinde 2013 yılı toplu iş sözleşmesini Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler  ve BASS Genel sekreteri Ali Yeltekin imzaladılar.

Limasol Türk  Kooperatif Bankası’nda yer alan imza töreni sonrası basına bilgi veren  Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, 2013 yılı hedeflerine ulaşmanın en önemli unsurunun takım ruhundan geçtiğini ve personele sağlanan ayrıcalıklar ile motivasyonun sağlandığına dikkat çekti. Yüksek verimlilik ve personele motivasyon sağlayarak toplu iş sözleşmesiyle çalışanların iş güvencesi ve sosyal güvenliklerinin teminat alınmasını hedeflediklerini ve özverili çalışmalar sonucunda onayladıkları protokolle Limasol Türk Kooperatif  Bankası çalışanlarına birçok sosyal hak ve menfaat sağladıkları bildirdi.  2013 yılını yüksek karlılık ve verimlilik ile tamamlamayı hedefleyen Limasol Türk Kooperatif Bankası çalışanları sendikanın motivasyonu yükselttiğine değinerek  işbirliği için  teşekkür etti ve sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Bankacılık sektöründe çağdaşlık ve AB normlarına ulaşma hedeflerini kağıt üzerinde bırakmayarak fiili olarak hayata geçirmekten ayrıca gurur duyduklarının altını çizen Kemaler, 73 yıllık geçmişin verdiği güven ve tecrübe ile ülke bankacılığında zirveye ulaşmayı hedeflediklerini, bu hedefe “ mutlu çalışanlar – güçlü aile” ortamıyla ulaşacaklarını kaydetti.
Toplu Sözleşme imza töreni sonrasında konuşan BASS Genel Sekreteri Ali Yeltekin  de KKTC özel sektör bankacılığında çalışanların hak ve menfaatlerinin toplu sözleşme güvencesine kavuşturulması yönünde ilk adımı Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın attığını, 2007 yılında atılan  bu adım ile toplu sözleşme çalışmalarının her geçen gün çalışanların  istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda sürdürüldüğünü anlattı.

Ülkenin en köklü ve en güçlü bankaları arasında yer alan Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın sendikalaşma özgürlüğüne, çalışanların huzur ve güven içinde olmalarına özel önem vermesinin örnek alınacak bir davranış olduğunu vurgulayan Yeltekin, özel sektör bankalarına maksimum verimlilik için toplu sözleşme ile çalışanlara güvence ortamı yaratmaları çağrısı yaptı.