Limasol Bankası ‘Barış’ Temalı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Limasol Bankası ‘Barış’ Temalı Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Tüm insanlık için ‘barış içinde bir ülkede kardeşçe yaşama arzusunu’ konu alan Fotoğraf Yarışmasının kazananları,jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu belirlendi.

Limasol Bankası’nın kültüre sanata ve sanatçıya vermekte olduğu özel önem çerçevesinde düzenleme kararı aldığı “Barış” temalı fotoğraf yarışmasınınjürisi, fotoğraf sanatına gönül veren uzman kişiler, Doç.Dr. Senih Çavuşoğlu, Yrd.Doç.Dr.İzlem Kanlı ve Yrd. Doç. Dr. Birsel Matara’dan oluşmuştur.

“Tüm insanlar için barış içinde bir ülkede kardeşçe yaşama arzusunun fotoğraf sanatının olanakları kullanılarak paylaşılabilir olması amacıyla düzenlenen bu yarışmada, fotoğraf tutkunlarının objektifinden, farklı bakış açılarının ve renklerinin bir araya geldiği yüzlerce fotoğraf arasından, jüri değerlendirmesini yapmış ve ödüller sahiplerini bulmuştur. Birincilik Ödülü Osman Arsal’ın, İkincilik Ödülü Şükrü Tolgalı’nın, Üçüncülük Ödülü Johan Duchateau’ın, Jüri Özel Ödülü Mert Özdağ’ınve en fazla sergileme alan fotoğrafçı Ödülü Başar Taşlı’nınolmuştur. Ödüller:  Birincilik Ödülü 5000 TL, İkincilik Ödülü: 2000 TL, Üçüncülük Ödülü: 1000 TL,  Jüri Özel Ödülü: 1000 TL ve  En Fazla Sergileme Alan Fotoğrafçı Ödülü: 1000 TL. olarak belirlenmiştir.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler; Bu yarışmanın hoşgörü duygularını pekiştirerek  ülke ve dünya barışına katkı sağlamasını temenni ettiğini belirtti.  ‘Barış’ Temalı Fotoğraf Yarışmasının sergisinin,Bankanın 77. Kuruluş yıl dönümü de olan 9 Haziran tarihinde saat 19:00’da, Lefkoşa –  Naci Talat Barış ve Dostluk Evi’ndegerçekleşeceğinin altını çizerek katılım gösterenherkese, değerli jüri üyelerine ve banka personeline teşekkürlerini ileterek tüm sanat severleri sergiye davet etmiştir.