Limasol Bankası Ana Sponsroluğunda 4. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Limasol Bankası Ana Sponsroluğunda 4. Kısa Film Yarışması Sonuçlandı

Her yıl, çevre farkındalığını artırmak amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenen ve bu yıl 4.sü gerçekleştirilen  Kısa Film Yarışmasının  ödül töreni Pazar akşamı, Gönyeli Belediyesi salonunda gerçekleşti. Bu yıl yine Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın katkılarıyla düzenlenen yarışmada oldukça iddialı filmler yer aldı. Çeşitli ülkelerden filmlerin katıldığı  yarışmanın değerlendirme süreci Ayşe Dönmezer, Vasvi Çiftçioğlu, Ertaç Hazer, İpek G. Halim, Hakan Çakmak, Sıdıka Atalay ve Emin Akkor’dan oluşan juri üyeleri tarafından gerçekleştirilmiştir.Törende birincilik ödülünü almaya hak kazanan filmin adı “DEĞER”, yönetmen Mehmet Kocamış, ikincilik ödülünü almaya hak kazanan filmin adı “GÜN BATARKEN”, yönetmen Şenol Çöm. üçüncülük ödülünü almaya hak kazanan filmin adı “İSİMSİZ HİKÂYE”, yönetmen Sadık Demiröz ve jüri özel ödülünü almaya hak kazanan filmin adı “BİR DAMLA”, yönetmen Hasan İnce olmuştur. Geceye Fonetik İzdüşümleri Grubu şiir ve müzik dinletisi eşlik etti. Galaya Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı’da katıldı.

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Sn. Ersun Aytaç konuşmasında; ‘Yeşil Barış Hareketi ve Limasol Türk Kooperatif Bankası 4 yıldır el ele ciddi ve sevgi dolu bir işbirliği içerisindedir.Bu geceyi burada bizler, ülkemizin ekonomisinde mihenk taşı ve en güvenilir kurumlarından biri olarak öne çıkan 77 Yıllık Limasol Türk Kooperatif Bankası ile  kurulduğu 1988 yılından beri alanınında etkin faaliyetler sürdüren en köklü çevre örgütü Yeşil Barış Hareketi’nin, sosyal sorumluluk ve yurt sevgisi ile yarattıkları sinerji sayesinde yaşıyoruz. Bu yarışmaya katılan ve katkı gösteren herkesi tebrik ediyorum’ diye sözlerini noktaladı.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ilgili gecede yaptığı konuşmasında; ‘daha yaşanılabilir bir çevre için her yaştan insanımıza farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışmaya bu yıl 4. Kez katkı koyduklarını belirterek, özellikle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün sadece bir gün değil bu farkındalığın her gün devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise gecede yaptığı konuşmada “ temiz çevrenin herşeyden önce kirletmemekten başlaması gerektiğini belirtti. Akıncı, temiz ve yaşanası bir dünya için hepimizin sorumluluğu var. Evimizi temiz tuttuğumuz gibi ülkemizi, dünyayı temiz tutmak da bireysel sorumluluğumuzdur. Böylesi anlamlı bir konuya dikkat çeken Yeşil Barış Hareketini ve bu noktada katkı sağlayan sponsor Limasol Bankasını tebrik ederim” dedi.