Limasol Bankası 77 Yıldır Planlı Büyüme Hedefiyle İlerliyor

Limasol Bankası 77 Yıldır Planlı Büyüme Hedefiyle İlerliyor
Kemaler: ”İstikrarla büyüdükçe, ülkeye kazandırmayadevam ediyoruz”
Köklü geçmişine güvenli bir gelecek katarak finans sektöründe emin adımlarla ilerleyen Limasol Bankası, 77. Kuruluş yılının heyecan ve coşkusunu yaşıyor.

Kuruluş yılına çeşitli etkinlikler sığdıran Limasol Bankası, 77. yılına banka çalışanları ve hissedarlarının ortak heyecan ve coşkusu ile girdi.

Bankacılık kural ve prensiplerini eksiksiz yerine getirirken, özündeki kooperatifçilik ruhunu koruyacaklarını, hissedarların, müşterilerin, çalışanların refahını hep daha ileriye taşıyacaklarını anlatan Kemaler, uzun vadede bankayı uluslararası arenaya taşıyabilmenin planlarını şimdiden hazırlayıp bu çerçevede çabalarını sürdürdüklerini kaydetti.

“Herşey Sizin İçin İsteyin Yeter”

Limasol Bankasının, “herşey sizin için isteyin yeter” özdeyişi ile planlı hedefelerinin üstüne koyarak ilerlemeye devam ettiğinin altını çizen Kemaler, mesajında bankanın misyon, vizyon, hedef ve stratejilerini şöyle paylaştı:

“Bankamız, sürdürdüğü finansal ve diğer ekonomik faaliyetlerden elde ettiği gelirin bir kısmı ile, tabiiki, ekonomik akıl çerçevesinde, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek için, Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumunu kurdu. Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’inde bir ilktir.

Bankamızın, kurumsal varlıklarından en önemlileri, Limasol Sigorta ve Limasol Finans dır: Hızlı Fatura Ödeme Noktaları ise, Bankamızın en önemli yatırımlarından birisidir.

Bankacılık eğitimi vermek için kurulan Banking Academy, en önemli atılımlarımızdan biridir. İştiraklerimizden en değerli olanı ise CardPlus’tır. En vizyoner ve yaratıcı girişimimiz ise, Limasol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’dır. Tüm bu kurumsal varlıklarımızı sizlerin talepleri ve destekleri sayesinde yarattık.

“Limasol Grup” olarak, amiral gemimiz, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nı 100. Yılına taşımak için, tüm stratejik planlarımızı hazırladık. Stratejik planımızı hayata geçirmek için, 3 er yıllık aksiyon planları yaparak, 2000 yılından beri uygulamaya koyduk. Bu öngörü ile ilerlerken, her yıl aksiyon planlarımızı gözden geçirmekte ve değişen ekonomik koşullara göre, yeni planlamalar yapmaktayız.

Her yıl, hazırladığımız bütçe planına, sadık kalmaya özen gösteriyoruz. Biz, çalışmalarımızda her zaman, bankacılık kural ve prensiplerini ve bankalar yasasını kendimize rehber edindik.

“Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir” özdeyişinden hareketle, başarıya ulaşmak için, çok çalışıyoruz. Planlı çalışıyoruz, ekonomik olaylar karşısında planlar yapıyoruz ve tavır alıyoruz.

2039 yılında, Bankamızın, 100. Yılımızı kutlarken, hedefimiz Kıbrıs’ın bağrından çıkmış bir Türk bankasının, uluslararası arenada, faaliyet gösteren, bir banka, olmasını sağlamaktır.

Başlattığımız vizyon, hazırladığımız planlar ve sizlerin desteği sayesinde, öngörümüzün mutlaka gerçekleşeceğine inanıyorum.

Bankamızın varoluşu ve büyümesinde emeği geçen ve hayatta olan herkese şükranlarımı sunar, aramızdan ayrılanları da rahmetle anarım.

77. yılımızı kutlamanın gururunu, siz değerli hissedarlarımız, müşterilerimiz ve tüm çalışanlarımız ile paylaşmak isterim.
Bankamızın büyümesine katkı sağlayan, başta Yönetim Kurulu ekibime, yönetici arkadaşlarıma, ve tüm çalışanlarıma, ve gücümüze güç katan tüm müşteri ve hissedarlarımıza buradan, ayrı ayrı teşekkür ederim.”