Limasol Bankası 77. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Limasol Bankası 77. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin köklü Bankalarından Limasol Bankası, 77. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyor. Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler bankanın 77. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda şunları aktardı:

“Bankacılık kural ve prensiplerini eksiksiz uygulayarak, kooperatifçilik ruhunu da her zaman koruyarak iyi bir sentez yaratıp, hissedarlarımızın, çalışanların ve müşterilerimizin refahını ve ekonomisini hep daha ileriye taşıyabilmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Gelecekte ise KKTC’nin finans sektörünü daha da geliştirmek ve uluslararası arenada söz sahibi olabilmesini sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösterecek, gerekli atılım ve yatırımları Kıbrıs Türk Halkı ve müşterilerimiz için cesaretle yapmaya devam edeceğiz. Geniş müşteri kitlemizle 77. Kuruluş yılımızı kutluyor olmanın gururunu yaşıyoruz. ”

Banka’nın köklü geçmişi Kıbrıs’ın yakın tarihine de ayna tutuyor. Bankamız 1939’da Limasol’da kuruldu. İngiliz Koloni dönemini yaşadık, Kıbrıs Cumhuriyeti dönemini, Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi dönemini ve Kıbrıs Türk Federe dönemini yaşadık. Kuruluşumuzdan bu yana ülkemizde dört tane yönetim değişti ve bankamız başarıyla bütün bu sınavları geçerek bugünlere geldi. En önemli deneyimimiz de 1974’te Barış Harekatı’ndan sonra Güney’deki bankamızı Kuzey’e taşıma başarısı oldu. Hedefimiz “başarı”, “barış” ve “huzur” içerisinde Bankamızı 100’üncü yılına taşımaktır.

“Halkın Güvendiği Bankayız”

Yıllardır yaptırdığımız anket çalışmalarında hem kendi müşterilerimize hem de sektör müşterilerine göre en güvenilir bankalar sıralamasında ilk sırada çıkıyoruz. Hiç şüphesiz bu güven duygusunu büyüten etkenlerden biri de kurumsal yapımızdır. Yaygın şubelerimiz yanı sıra bütünlüklü çalışma anlamında profesyonel departmanlarımızla güçlü bir yapımız var.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışabilmek için talepleri karşılamak yanı sıra halka ve müşterilerimize kendimizi iyi anlatabilmenin önemi ile hareket ediyoruz. İnsanlar gibi kurumların da bir duruşu olması gerektiğine inanıyoruz.

Pek çok etkinlik ve çalışmaları projelendiriyor ve hayata geçiriyoruz. Yan kuruluşlarımızdan biri olan Limasol Sosyal Sorumluluk (LSS) Kurumu da bu amaç doğrultusunda kurulmuştur ve KKTC’de bir ilktir. Bankadan bağımsız olarak çalışan LSS için Limasol Türk Kooperatif Bankası ve Limasol Sigorta’dan elde edilen gelirin bir kısmı kaynak olarak kullanılıyor. Çevreye, Eğitime, Sağlığa ve Kültür Sanata katkı yapmak üzere dört ana başlık altında faaliyet sürdüren LSS’nin farklı kesimlerden gönüllü destekçileri de bulunmaktadır.

Limasol Bankası’nın diğer yan kuruluşları ve girişimleri de ilerici ve vizyonel yapı ile hareket etmektedir. Yan kuruluşlarımızdan bir diğeri olan Limasol Sigorta, büyük hissedarı olan Limasol Bankası gibi her zaman ve her konuda lider olmak için çalışmaktadır. Liderlik anlayışı sadece en büyük veya en çok prim üreten sigorta şirketi olma anlamında değildir. KKTC sigortacılık sektörüne kazandırdığımız yeniliklerle, hasar ödemesindeki süratimizle, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmakla, hasarsızlığa, sürücü yaşına ve kullanılan kilometreye göre müşterilerimize sağladığımız indirim olanaklarıyla ve bunları gerçekleştiren KKTC’de ilk sigorta firması olmamızdandır.

Diğer kurumsal varlıklarımız Limasol Finans, Limasol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve CardPlus, Kıbrıs’ın finans sektörüne katkı koyma ve sektöründe lider olma vizyonu ile çalışmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tartışmasız finans lideri olma vizyonu ile çalışan Limasol Bankası’nın bu  hedefini gerçekleştirmek için çalışırken kurumsal sosyal sorumluluk bilincinden taviz vermeden toplumsal gelişime katkıda bulunacak projeler de gerçekleştirmektedir.”

Bankanın 77. kuruluş yıl dönümünde “Barış” konulu fotoğraf yarışması düzenlediklerini ve tüm dünyanın en çok hayalini kurduğu huzur içinde yaşama hakkınının bu yarışma ile bir kez daha sorgulanmasını istediklerini dile getiren Kemaler şöyle devam etti:

“İnsana yatırım yapıyoruz”

Sürekli eğitim ve gelişimin önemine inanan bir kurumuz. İnsana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu biliyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdüyoruz. Tüm bu farkındalıkla Limasol Bankacılık Akademisi’ni hayata geçirdik. 77. Yılımızı kutladığımız bu dönemde 3. kez geleceğin yöneticilerini yetiştirme programını başlattık. Bu programla birlikte bankacılık ve finans sektörüne akademik bir vizyon kazandırılmasına katkıda bulunarak, gençlere kariyer geliştirme fırsatı sunuyoruz.

“Bankacılık Sektörüne Katkılarımız Sürecektir”

Ülkemizdeki çeşitli olumsuzluklardan etkilenen finans sektöründe, ortaya koyduğumuz çözüm önerileri ile katkı koymaya devam ediyor, bağlı olduğumuz tüm kurumlar ile iyi bir ahenk içinde çalışıyoruz. Sektöre olan güvenin artırılmasında, Bankamızın kurumsal yapısı, stratejik ve aksiyon planlarının gerçekçi ve uygulanabilir olması etkili olmuştur.

Müşteri memnuniyetini gözeterek oluşturduğumuz araç kredileri ve uzun vadeli konut kredileri, gençlerin konut sahibi olmalarına vesile olmaktadır. Uygun faiz oranları ile de kullandırdığımız tüketici kredileri de halkımızın, sağlıktan seyahate kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına imkan yaratıyor. Kullandırmış olduğumuz krediler Kıbrıs’taki ekonominin canlanmasına katkı sağlıyor. Limasol Türk Kooperatif Bankası her geçen gün pazar payını artırmakta ve büyümektedir. 77. Yılımıza özgü tasarladığımız, düşük faiz oranlı kredi ürünümüz de yoğun talep alıyor.

“Vizyonumuz İçin Çok Çalışmaya Devam Edeceğiz”

77 Yıl koca bir tarih içeriyor. Bu tarihi bir başarı öyküsü olarak hatırlamak ve ileri nesillere de onur duyacakları bir miras bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Gücümüze güç katan başta tüm müşteri ve hissedarlarımıza, yönetici arkadaşlarıma ve tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunarım”.