Limasol Bankası 74. Yılında, Üç nesil birarada.

Limasol Bankası 74. Yılında, Üç nesil birarada.

9 Haziran 1939 yılında kurulan Kıbrıs’ın köklü ve güçlü finans kurumlarından Limasol Türk Kooperatif Bankası kuruluşunun 74’üncü yılını kutluyor. 14 şube ve genişletilmiş hizmet ağı ile halka en iyi hizmeti sunan Limasol Bankası, 74 yıldır 3 nesile hizmet vermektedir.

74 yıldır, 3 nesil, babadan – oğula, anneden – kızına ve torunlara aktarılan Limasol Türk Kooperatif bankasından hizmet alan ve kurulduğu günden bugüne çalışan değerli müşteriler arasından, Kıbrıs’ın seçkin ailelerinden Ramadan Cemil, Altınör ve Aydeniz aileleri ile 3 nesil bankanın 74. yılı hakkında röportajlar gerçekleştirdi.

Ramadan Cemil Ailesi: Havva Ramadan Cemil,  başarılı iş kadını Işın Ramadan Cemil ve Işın Hanımın kızı Ayşen Hanım LTKB hakkındaki düşüncelerini  aktardılar:  Nesiller boyu Limasol Türk Kooperatif Bankası ile çalışmanın bir aile geleneği haline dönüştüğnü belirten Ramadan Cemil Ailesi, Limasol Bankası’nın iyi ve  kötü günlerinde yanlarında olduğunu ve kendilerinin de Banka’ya ayni şekilde destek verdiklerinin altını çizdiler. Işın Ramadan Cemil özellikle bankanın güleryüzlü personelinden çok memnun olduğunu, Limasol Bankası’nın kendisine babasından yadigar kaldığını ve bu bağı nesilleri boyu devam ettirerek kendi çocuklarına ve torunlarına da aşıladığını belirtti. Işın Ramadan Cemil, 74. Doğumgünü vesilesiyle ilettiği mesajında ” LTKB Toplum bankası olarak bu günlere geldi, sürekli kendisini yeniledi ve yenilemektedir; bundan sonrada başarılarının devamını dileriz. ” dedi.

Aydeniz Ailesi: Niyazi Aydeniz,  Niyazi beyin oğlu Ahmet Aydeniz ve Niyazi Beydağlı uzun yıllardan bu yana Limasol Türk Kooperatif bankası ile çalıştıklarını belirttiler.  Aydeniz ailesi, bugün farklı sektörlerde başarı ile sürdürdükleri atılımlarında Bankanın sağladığı kredi kolaylıklarının payı olduğunu belirterek, bundan büyük memnuniyet duyduklarının altını çizdi.  Deniz Kızı Otel Direktörü ve Niazi’s Restorant Direktörü  Niyazi Aydeniz, ilk olarak babasının LTKB müşterisi olduğunu, ardından  kendisi, oğlu ve diğer aile bireylerinin nesilden nesile Limasol Bankası ile çalışmayı bir gelenek haline getirdiklerini belirtti. Limasol Bankası’nın büyüyerek, hız ve ivme kazanarak gelişmesini takdirle karşıladıklarını da sözlerine ekleyen Aydeniz Ailesi,  LTKB’nin 74. yılının tüm Kıbrıs halkına hayırlı olmasını, köklü geçmiş, güvenli gelecek temasına inandıkları için Limasol Bankası ile çalışmaya devam edeceklerini belirttiler.

  Altınör Ailesi: Fahri Altınör, Fahri beyin oğlu Reşat Altınör ve Reşat beyin oğlu Fahri Altınör ile 3 nesil Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın bugünlere gelmelerindeki katkıları ve kuyumculuktan turizm sektörüne nasıl geldiklerini anlattılar. Torun Fahri Altınör, özellikle ilk kredisini Limasol Bankası’nın Girne şubesinden  alarak hayallerini süsleyen  arabasına kavuştuğunu belirtti.  Malpas Otel Direktörü Fahri Altınör, LTKB’den istediği krediyi en kısa sürede kolaylıkla  alabildiğini ve bunun önemli bir değer olduğunun altını çizdi. Altınör  ailesi, Limasol Bankası’nın başta yönetim kurulu, üst düzey yöneticilerinin ve tüm personelin 74. yaşının kutlu olmasını ve kuruluşundan bugüne emeği geçen herkesi gönülden tebrik ettiklerini ilettiler.

Kooperatif İşler Mukayyiti Hasan Bozkan ve Koop Süt Yönetim Kurulu As Başkanı Mehmet Temel de Limasol Bankası’nın 74. Kuruluş Yıl dönümüne  özel mesaj ilettiler:

Hasan Bozkan; ”Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. kurulduğu günden itibaren toplumumuza ve ekonomiye katkı sağlamanın yanında Kooperatifçilik sektöründe diğer Kooperatiflere örnek olmuş bir Kooperatif’tir.  Ailemizin en büyük Kooperatifi’nin bu sektör içerisindeki durumun, finansal ve mali tablolar bakımından rasyoları, geçmişte gerek bankacılık gerekse Kooperatifçilik sektöründe yaşanan sorunlar ve edinilen tecrübeler göz önünde tutulduğu zaman Kooperatif Şirketler Mukayyitliği olarak bizleri gururlandırmaktadır.Başta Yönetim Kurulu, Genel Müdürü ve diğer üst kademe yöneticileri ile Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd’in tüm personelini özverili çalışmalarından dolayı 74. yıllarını kutlarım.” dedi.

Koop Süt Yönetim Kurulu As Başkanı Mehmet Temel ise LTKB’ye Koop Süt’ün tabana yayılması için atılan adımlarda verdiği destek için de teşekkür ederek 74. yıldır değerli hizmetler vermeye devam eden Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın başarılarının devamını diledi.