Limasol Bankacılık Akademisi Giriş Sınavı Yapıldı

Limasol Bankacılık Akademisi Giriş Sınavı Yapıldı

KKTC Bankacılık ve finans sektörünün geleceğine yönelik önemli bir girişim başlatarak Limasol Banking Academy (LBA) oluşturan ve geçtiğimiz hafta içinde DAÜ – GİMER (Girişimcilik ve İnnovasyon Merkezi) ile işbirliği protokolu imzalayan Limasol Bankası’nda konuya ilişkin çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Ağırlıkla gençlere sektörel konularda üst düzeyde yetkinlik kazandırmayı hedefleyen Limasol Banking Akademi’sine öğrenci alımı için ilk sınav geçtiğimiz Cumartesi yapıldı. DAÜ’de yapılan yazılı sınava 59 kişi katıldı. Sınav sonuçlarına göre katılımcılar bu hafta içinde sözlü sınava çağrılacaklar.

Bankacılıkta kurumsallaşma adına önemli bir adım teşkil eden Akademi’de 04 – 30 Kasım arasında DAÜ – GİMER tarafından hazırlanan program çerçevesinde derslere başlanması hedefleniyor.

Yerel ve yurt dışı üniversiteleriyle de işbirliği yaparak, bir yandan banka personeline diğer yandan gereksinim duyan gençlere teknoloji bankacılığı, finans ve sigorta konularında üst seviyede yetkinlik kazandıran akademik hizmetler sunmayı hedefleyen LBA, bu yılki akademik takvimini Doğu Akdeniz Üniversitesi ile birlikte hazırladığı programla başlatmış oldu.
Ülkede bir ilk olan Limasol Bankacılık Akademisi, banka ile birlikte sektörün de gelişip güçlenmesine çözüm odaklı yaklaşımlar ve araştırmalarıyla dinamik katkılar sağlayacak. Limasol Banking Academy hakkında detaylı bilgi için www.limasolbankingacademy.com sitesi ziyaret edilebilir.