Limasol Akademi Staj Programı Başladı..

Limasol Akademi Staj Programı Başladı..


KKTC gençliğinin en yakıcı sorunları arasında yer alan işsizliğe alternatif çözümler üreten Limasol Türk Kooperatif Bankası, Limasol Akademi projesi Staj Programını Başlattı.

Hayata atılacak gençleri hedef alan “Limasol Akademi” staj programına yapılan yoğun başvurular arasından seçilen gençler, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın çeşitli departmanlarında staj yapmaya başladı.

Üniversitelerin muhasebe, insan kaynakları, bankacılık, finans, işletme, iktisat, bilişim, pazarlama ve iletişim bölümlerinde okuyan KKTC’li öğrencilerin Limasol Akademi programı kapsamındaki staj süreleri 2 ay olarak belirlendi.

Geçtiğimiz hafta içinde LTKB Konferans Salonu’nda toplanan stajyer gençlere, Banka Genel Müdürü Ahmet Gündüz ve Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu, banka departmanları, hizmet üniteleri, hedef ve stratejileri hakkında bilgiler verdiler

Halktan kazandığını 72 yıldır halkıyla birlikte paylaşmayı sürdüren Limasol Bankası, 2011 yılı Gençlik Açılımı çerçevesinde Gençlere bir yandan Limasol Akademi ile kariyer ve istihdam olanağı, diğer yandan “ Genç Girişimci Kredi Paketi” ile hayata atılan gençlere makul şartlarda kredi desteği vermeyi sürdürüyor.