Klasikler Cumhuriyet için Yarıştı

Klasikler Cumhuriyet için Yarıştı

Klasik rally tutkunları dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 29’ncu kuruluş yılı için yarıştılar. Aralarında İngiltere, Türkiye, Almanya, Dubai, ABD, Pakistan ve KKTC’li amatör ve profesyonel her kesimden klasik araç sürücülerinin de yer aldığı 54 klasik araç Lefkoşa – Kantara – Girne parkurunda kıyasıya yarıştı.

KKTC’nin 29. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen, “İkinci Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”nin startı Cumhuriyet Meclisi avlusunda, Meclis Başkanı Hasan Bozer’in de katılımıyla verildi.

Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi’nin desteğinde, KKTC Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün Limasol Bankası’na yan kuruluşu Limasol Sigorta ana sponsorluğunda organize ettiği “II. Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, Girne’de Onar Tatil Köyü’nde sona erecek.Meclis Başkanı Hasan Bozer ilk üç arabanın startını verdikten sonra basına yaptığı açıklamada, hem sportif hem de sosyal ve kültürel açıdan böylesine önemli bir etkinliğe Cumhuriyet Meclisi olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirtti.Yurt dışından katılımcıların da yer aldığı Klasik Otomobil Rallisi’nin Cumhuriyet adına organize edilmesinin anlamlı olduğunu ifade eden Bozer, katılımcılara sorunsuz mutlu ve güzel anlar yaşatan bir yarış olmasını diledi.

Bozer’in startıntan sonra 54 araç Meclis avlusundan yarış amacıyla çıkış yaptı.